reklama
Strona główna Aktualności Majaland – nowy park rozrywki pod Warszawą. Kiedy otwarcie?

Majaland – nowy park rozrywki pod Warszawą. Kiedy otwarcie?

0
Majaland, park rozrywki, Góraszka, Pszczółka Maja
fot. www. plopsanews.com

Po drugiej stronie Wisły trwa budowa parku rozrywki poświęconego Pszczółce Mai. To drugi Majaland w Polsce.

Inwestycja belgijskiej spółki Plopsa rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku. Park rozrywki Majaland powstaje w Góraszce przy węźle nowej drogi ekspresowej – S17. Licząca 28 ha działka kupiona przez Ceetrus Polska jest przeznaczona na budowę centrum handlowo-rozrywkowego. Inwestor część sprzedał Belgom, którzy właśnie budują park rozrywki poświęcony bohaterom „Pszczółki Mai”.

fot. Majaland Kowanty

Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku. Do tej pory oddany do użytku będzie cały odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy, więc dojazd do nowego parku rozrywki będzie stosunkowo szybki i łatwy.

Czytaj także: Z Warszawy do Łodzi w 45 minut

fot. Majaland Kowanty

Goście Majalandu Góraszka mogą liczyć między innymi na rollercoaster, Tańczącą Fontannę, Park Ruchu Drogowego, wodny plac zabaw czy karuzele „Podniebny Lot” i „Super Odrzutowce” związane z tematyką lotniczą. Teren na którym powstaje park rozrywki stanowił bowiem niegdyś lądowisko dla samolotów i odbywały się tu słynne pikniki lotnicze. Część atrakcji zlokalizowanych będzie pod dachem, a część na świeżym powietrzu.

fot. Majaland Kowanty

Jak mniej więcej może wyglądać nowy park rozrywki można się przekonać odwiedzając pierwszy Majaland w Polsce, który powstał w Kownatach w woj. lubuskim.

Czytaj także: Wstęga na placu zabaw w Parku Kościuszki przecięta

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version