reklama

Maj na rowerze

0
maj na rowerze, gmina Brwinów, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2

Gmina Brwinów dołączyła do ogólnopolskiej akcji Rowerowy Maj. Inicjatywa ma na celu promowanie aktywności fizycznej wśród uczniów.

Rowerowy Maj to kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli oraz rodziców i opiekunów. Jej celem jest promowanie roweru jako ekologicznego i zdrowego środka transportu, którym można dojeżdżać do szkoły. Akcja narodziła się w Gdańsku w 2014 roku. Z roku na rok popularność Rowerowego Maja rosła. Dwa lata później w kampanii brało udział już 9 miast, zaś w 2019 r. do akcji przystąpiło już 47 samorządów.

Zabawa łączy się tu z rywalizacją – elementem kampanii jest bowiem konkurs. Zasady są proste: każdy uczeń i nauczyciel, który od 4 do 24 maja dotrze na lekcje w sposób aktywny (na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce), zbiera punkty dla siebie, swojej klasy i szkoły. Jeśli lekcje będą się odbywały w szkołach – będą to naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Jeśli nauka prowadzona będzie zdalnie – do zdobycia punktów uznawane będą trwające minimum 30 minut przejazdy do dowolnego celu rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach czy deskorolce. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody. W 2019 roku w konkursie brało udział ponad 178 tysięcy dzieci, rodziców i nauczycieli, którzy odbyli łącznie ponad 4 miliony przejazdów. Zeszłoroczna edycja została odwołana z powodu pandemii.

Do konkursu przystąpiły dwie brwinowskie podstawówki: SP nr 1 i SP nr 2. W obu placówkach działają już koordynatorzy akcji. Szkołom, które chciałyby jeszcze przystąpić do konkursu, pozostało już niewiele czasu – listy uczestników zostaną zamknięte z końcem kwietnia.

Kampania Rowerowy Maj potrwa do 24 maja. Organizatorzy liczą, że nawyk wybierania aktywnego, ekologicznego środka transportu podczas podróży do szkoły pozostanie u dzieci na dłużej.

Czytaj także: Biblioteka zakontraktowana

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version