Magistrat jak nowy

0
252

Od maja trwały prace związane z dociepleniem budynku podkowiańskiego Urzędu Miasta. Przy okazji przywrócony został historyczny wygląd obiektu.

Przeprowadzenie prac napotkało liczne utrudnienia z uwagi na konieczność utrzymania funkcjonowania urzędu. Realizatorem prac była firma Marabud, która wyłoniona została dopiero po czwartym przetargu. W trakcie przeprowadzonych prac wymieniono stolarkę okienną na drewnianą, wymieniona i ocieplona została również podłoga parteru. Docieplone zostały ściany szczytowe piętra oraz część dachu.

Budynek odzyskał również swój pierwotny wygląd. Odnowiona została elewacja obiektu, przeprowadzono również prace związane z odtworzeniem naturalnego wyglądu elementów z surowej cegły. Warto jednak było podjąć to wyzwanie, budynek bowiem wygląda niezwykle urodziwie.

Modernizacja obiektu prowadzona była w ramach projektu ”Podkowa Leśna dociepla budynki użyteczności publicznej”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Prace prowadzone były w porozumieniu z konserwatorem zabytków.