reklama
Strona główna Aktualności Akt. Michałowice Magdalena Firmowicz-Wasiak dyrektorem szkoły w Michałowicach

Magdalena Firmowicz-Wasiak dyrektorem szkoły w Michałowicach

0
Widera, Pająk, Fimowicz-Wasiak, edukacja, oświata, Komorów, Michałowice, Małgorzata Pachecka, Przegląd Regionalny

Magdalena Firmowicz-Wasiak została nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej w Michałowicach. Zastąpiła na tym stanowisku Małgorzatę Widerę. Zmiana nastąpiła również w szkole w Komorowie.

Wakacje były gorące, nie tylko ze względu na temperaturę i letni odpoczynek, ale także sytuację w placówce w Michałowicach. Rezygnację ze stanowiska dyrektora szkoły złożyła Małgorzata Widera. Wcześniej rodzice wyrażali obawę o sytuację w placówce. Przewodniczący rady rodziców rozmawiał z wójt Małgorzatą Pachecką, ustalono termin spotkania w większym gronie. Cała sytuacja wiązała się z wątpliwościami co do polityki kadrowej i podejmowanych działań.

Wraz z nowym rokiem szkolnym rolę dyrektora placówki w Michałowicach przejęła Magdalena Firmowicz-Wasiak. Ma osiemnastoletnie doświadczenie zawodowe, pracowała jako nauczyciel języka angielskiego, jest z wykształcenia również pedagogiem terapeutycznym. Warto dodać, że Fimowicz-Wasiak ukończyła również pedagogikę specjalną. Podkreśla, że nauczycielem jest z pasji i powołania. Firmowicz-Wasiak przez pięć lat była wicedyrektorem w Szkole Podstawowej nr 66 w Warszawie.

Nowa praca stanowi wyzwanie, a priorytetem w niej jest troska o dziecko. – Rodziców uczniów traktuję jako partnerów szkoły w rozwoju swoich dzieci – podkreśla nowa dyrektor szkoły w Michałowicach.

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego odbyło się pożegnanie i podziękowanie za pracę Małgorzacie Widerze. – Jestem pewna, że przekazuję szkołę w dobre ręce – mówiła Widera.

Zmiana również w Komorowie

Po piętnastu latach ze stanowiskiem dyrektora Zespołu Szkół w Komorowie pożegnała się Małgorzata Głodowska. Jej obowiązki przejęła Edyta Pająk, która ma ponad 24-letni staż dydaktyczny. Ostatnio pełniła funkcję wicedyrektora klas 0-3 w komorowskiej szkole. Edyta Pająk związana jest z placówką od szesnastu lat. Pierwszą zmianą podjętą przez nową dyrektor było usunięcie dzwonków między lekcjami i przerwami.

Dzieci wróciły do szkolnych ławek, szkoły pracują swoim rytmem. W życiu placówek z Michałowic i Komorowa pewien okres dobiegł końca. – Dziękuję odchodzącym dyrektorkom – Małgorzacie Głodowskiej, która przez 15 lat „dyrektorowała” ZSO w Komorowie i Małgorzacie Widerze za lata pracy dla szkolnej i lokalnej społeczności – zaznacza wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka.

Nie da się ukryć, że nowy rok szkolny to wyzwanie – dla dzieci, nauczycieli i rodziców. Pamiętajmy o pandemii i względach bezpieczeństwa. – Nauczyciele i dyrekcja czują się pewniej niż w zeszłym roku, kiedy stało przed nami wiele niewiadomych – dziś większość z nas jest zaszczepiona, a pedagodzy przygotowani na nauczanie w różnych trybach – zapewnia wójt Pachecka.

Czytaj również: Czas na głosowanie w budżecie obywatelskim gminy Michałowice

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version