Lodowisko w połowie grudnia

0
486
Reklama

Pruszkowski magistrat rozpoczął działania związane z dostawą oraz obsługą lodowiska, które w tym roku ma pojawić się przy ul. Sienkiewicza. Uruchomienie ślizgawki planowane jest w połowie grudnia.

Powoli myślimy o świętach i prezentach, ale zima to również czas licznych atrakcji. Jazda na nartach, sankach czy łyżwach – propozycji jest sporo. Zimą na nudę nie będzie miejsca. Mieszkańcy Pruszkowa po raz kolejny będą mogli korzystać z lodowiska, które pojawi się w nowej lokalizacji. Ślizgawka zostanie zamontowana na górnym zewnętrznym parkingu na terenie galerii handlowej „Nowa Stacja” przy ul. Sienkiewicza. Szykuje się dobra zabawa, ale i ciekawe widoki. Warto nadmienić, że w poprzednim roku lodowisko funkcjonowało na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Jasnej.

Obecnie pruszkowski magistrat prowadzi postępowanie przetargowe na dostawę, montaż, uruchomienie oraz demontaż ślizgawki wraz z jej obsługą. Powierzchnia lodowiska ma wynosić około 600 m2 (szerokość nie większa niż 20 mb, zaś długość 29 mb) i będzie dostosowana do każdej formy jazdy na łyżwach. Wykonawca zapewni również niezbędne zaplecze w postaci sprzętu – udostępni 100 kompletów łyżew, 50 kasków i 8 pingwinków. Dodatkowo operator zadba o pielęgnację tafli i jej estetyczny wygląd.

Uruchomienie lodowiska zaplanowano na 14 grudnia br. Mieszkańcy Pruszkowa będą mogli korzystać ze ślizgawki do końca marca 2020 roku, o ile pogoda na to pozwoli. Miłośnicy jazdy na łyżwach czekają z niecierpliwością na start sezonu zimowego.

Reklama
Reklama