reklama
Strona główna Pruszków Lodowisko na terenie szkoły

Lodowisko na terenie szkoły

0
Od 6 grudnia na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie będzie działało sztuczne lodowisko. Miasto ogłosiło przetarg na dostawę i obsługę infrastruktury.
Fot. Urząd Miasta Pruszkowa

Od 6 grudnia na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie będzie działało sztuczne lodowisko. Miasto ogłosiło przetarg na dostawę i obsługę infrastruktury.

Miłośników zimowych atrakcji nie brakuje. Chętnie wyjeżdżamy w góry, aby poczuć ich klimat, pojeździć na nartach czy snowboardzie. Korzystamy również propozycji dostępnych w przestrzeni miejskiej. Dużym zainteresowaniem cieszą się sztuczne lodowiska.

Miasto Pruszków już rozpoczęło przygotowania do zimy i szykuje atrakcje dla miłośników łyżew. W ubiegłym roku lodowisko funkcjonowało na dachu centrum handlowego Nowa Stacja. Tym razem lokalizacja będzie inna. – Wracamy na teren Szkoły Podstawowej nr 2 – informuje zastępca prezydenta Pruszkowa Konrad Sipiera.

Lodowisko ma mieć ok. 800 m2 i zostanie przedzielone mobilną bandą na dwie części. 200 m2 będzie przeznaczone dla maluchów i dzieci uczących się jazdy, zaś pozostała dla młodzieży i dorosłych. Ponadto, miasto planuje uruchomienie punktu w postaci wypożyczalni łyżew, kasków, chodzików do nauki, ostrzenia łyżew oraz suszarki do łyżew. Wykonawca będzie zobowiązany do uruchomienia bezpłatnej szatni. Na terenie lodowiska ma pojawić się punkt małej gastronomii i co najmniej dwie toalety. Pobyt na lodowisku będzie wzbogacać muzyka oraz cykliczne imprezy z animacjami.

Koszt wypożyczenia łyżew ma nie być większy niż 10 zł. Szczegóły będą znane po wyłonieniu firmy, która będzie odpowiadała za dostarczenie, montaż i obsługę tafli wraz z infrastrukturą. Obiekt ma wystartować 6 grudnia i działać do 14 lutego. Jeśli warunki będą sprzyjać, niewykluczone, że lodowisko zagości w Pruszkowie do końca lutego.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version