Literacki debiut mieszkanki Żabiej Woli

0
265
Reklama

Małgorzata Kamińska pochodzi z Grodziska, mieszka w Żabiej Woli. Do księgarń właśnie trafiła jej debiutancka powieść „Weź się”.

Bielactwo to największy kompleks Zosi. Nie lubi siebie. Szczerze mówiąc, mało co lubi w swoim życiu. Praca w plotkarskiej prasie zamiast rozrywki dostarcza jej rozczarowań. Nie potrafi definitywnie zerwać z chłopakiem. Były wciąż nie jest byłym, za co Zosia ma do siebie pretensje. Nic już się jej nie podoba i wszystko ją wkurza. Stwierdza więc, że czas spakować walizki i wylecieć do Hiszpanii. Wygląda to jak ucieczka od problemów, ale według niej to tylko wakacje. Plan jest prosty. W Tarifie, malutkim miasteczku nad oceanem, Zosia odpocznie, nabierze dystansu i sił, by radzić sobie z nierozwiązanymi problemami. Po miesiącu z nową energią wróci do Warszawy. Plan wydaje się doskonały, jeśli tylko Zosia będzie się go trzymać.

Czytaj także: Co po zdalnej szkole?

Tak w skrócie prezentuje się fabuła książki Małgorzaty Kamińskiej. Autorka jest blisko związana z naszym regionem. Wychowała się w Grodzisku Mazowieckim, obecnie mieszka w gminie Żabia Wola. W międzyczasie spędziła 6 lat w Hiszpanii. Życie w niewielkim nadmorskim miasteczku zainspirowało ją do napisania powieści. Tak powstała „Weź się” – opowieść o przyjaźni, poszukiwaniu siebie i o tym, jak potrzebna bywa w życiu zmiana. Niepozbawiona humoru książka porusza ważne zagadnienia, skłaniając czytelnika do refleksji.  Sygnalizuje sprawy bliskie wielu z nas, jak zmagania z kompleksami, problemy zawodowe czy rozczarowania sercowe, ale dzięki lekkiemu językowi nie przytłacza czytelnika.

Książka „Weź się” Małgorzaty Kamińskiej trafiła właśnie do księgarń i już zbiera pierwsze, bardzo pozytywne recenzje. Dostępna jest m.in. w sklepach Empik i na portalu TaniaKsiazka.pl.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj