reklama
Strona główna Aktualności Linarium z nową nawierzchnią

Linarium z nową nawierzchnią

0
Fot. Urząd Miasta Pruszkowa

W pruszkowskim Parku Mazowsze została wymieniona nawierzchnia pod linarium. Z kolei boisko Ligi Szóstek Piłkarskich Osiedla Staszica zyskało nowe oświetlenie.

W przestrzeni miejskiej nie brakuje miejsc, do których można wybrać się na spacer i skorzystać z dostępnych rozrywek. Mowa zarówno o rodzicach, jak i dzieciach. Place zabaw, boiska, siłownie zewnętrzne – paleta jest szeroka.

Istotna jest troska o stan miejsc rekreacji i ich modernizacja. W Parku Mazowsze w Pruszkowie wymieniono nawierzchnię pod linarium. Działanie to podyktowane było troską o bezpieczeństwo użytkowników. W miejsce piachu pojawiła się nawierzchnia poliuretanowa. – Mamy nadzieję, że przeprowadzona modernizacja spowoduje większe zainteresowanie istniejącym urządzeniem oraz poprawi estetykę otoczenia – poinformowali urzędnicy.

Piłka nożna jest rozrywką, którą preferuje wiele osób. W okresie jesienno-zimowym część przenosi się na halę, ale niektórzy nadal wybiegają na murawę na zewnątrz. Problemem jest oświetlenie. Tego kłopotu nie ma na boisku Ligi Szóstek Piłkarskich Osiedla Staszica, które zyskało nowe oświetlenie. Umieszczono sześć słupów i 12 lamp LED. Inwestycja została wykonana w ramach budżetu obywatelskiego, a jej koszt to ponad 83 tys. zł.

Exit mobile version