Lider e-usług

0
273

Piastów otrzymał ponad 1,6 mln zł w ramach dofinansowania na rozwój e-usług. Jak zostaną wykorzystane środki?

Kolejki do lekarza, w urzędzie, na poczcie, w sklepie. Czasami człowiek ma serdecznie dość. Każdy chciałby załatwić sprawę szybko i bez zbędnych problemów. W dobie Internetu wydaje się to proste, jednak nie wszystko można załatwić w sieci. Pojawiają się kolejne projekty, których celem jest ograniczenie zbędnych formalności i stania w kolejkach.

Piastów rozwija sieć światłowodową, a niebawem planuje stworzyć urząd przyjazny dla mieszkańców. Krokiem w tę stronę ma być uczestnictwo w projekcie „Miasta średnie województwa mazowieckiego liderami e-usług”. W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Piastów otrzymał ponad 1,6 mln zł dofinansowania. Środki zostaną przeznaczone na wdrożenie platformy e-podatki. Mieszkańcy bez wychodzenia z domu będą mogli sprawdzić, czy mają względem urzędu zaległości z tytułu podatków, opłat śmieciowych czy lokalnych. O dowolnej porze dnia będą mogli dokonać płatności online.

Projekt ma być realizowany od 1 stycznia 2019 do 31 marca 2020 r., a więc mieszkańcy muszą poczekać jeszcze kilka miesięcy na wdrożenie platformy.