reklama
Strona główna Aktualności Akt. Grodzisk Maz. Legia Training Center oficjalne otwarte

Legia Training Center oficjalne otwarte

0
Książenice stały się drugim domem Legii Warszawa. Zespół mistrza Polski przygotowuje się do sezonu w ośrodku Legia Training Center.
Grodzisk Mazowiecki Facebook

20 lipca odbyła się uroczystość otwarcia Legia Training Center w Książenicach. Budowa ośrodka kosztowała blisko 100 milionów złotych.

W Książenicach powstał imponujący obiekt sportowy, który będzie służył mistrzom Polski. Nie tylko pierwszej drużynie, ale przede wszystkim zawodnikom akademii Legii. Inwestycja rozpoczęła się w kwietniu 2019 roku, ale tak naprawdę idea powstania ośrodka Legia Training Center pojawiła się kilka lat wcześniej. Stołeczny klub stworzył kompleks wzorem najlepszych zachodnich klubów. Po 16 miesiącach działań ośrodek został otwarty.

20 lipca w Książenicach przy ul. Legionistów 3 zjawiło się wielu znamienitych gości m.in. minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, trener reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński. Nie mogło zabraknąć również drużyny mistrzów Polski. Na scenie pojawił się kapitan Legii Artur Jędrzejczyk z trofeum.

Wszyscy z podziwem patrzyli na Legia Training Center. Bez dwóch zdań to miejsce, które imponuje rozmachem i sportowymi możliwościami.- To będzie dom gościnny, otwarty dla wszystkich – mówił właściciel i prezes Legii Dariusz Mioduski.

Kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia

Piłkarze Legii mieli już okazję poznać warunki panujące w ośrodku. 11 lipca nocowali w Legia Training Center, zaś dwa dni później nastąpiła inauguracja kompleksu.

Na 15 hektarach powstał ośrodek o powierzchni dziewięciu tysięcy metrów kwadratowych na dwóch kondygnacjach. Legia Training Center posiada sześć pełnowymiarowych boisk z naturalną nawierzchnią, dwa ze sztuczną, a także jedno przeznaczono do treningów bramkarskich i przygotowania fizycznego. W okresie jesienno-zimowym piłkarze będą mogli trenować w hali pneumatycznej. Ponadto, w ośrodku Legia Training Center znajdują się sale konferencyjne, siłownia, hala sportowa, bursa dla piłkarzy akademii, centrum badawczo-rozwojowe LegiaLAB.

Czytaj również: Strażnicy kontra owce w Grodzisku

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version