reklama
Strona główna Aktualności Akt. Grodzisk Maz. Lato w mieście z ECO STUDIO

Lato w mieście z ECO STUDIO

0
electro system, grodzisk, eco studio, eco,

To było wielkie wydarzenie ekologiczne! Do Grodziska Mazowieckiego zawitało „Lato w mieście z Eco Studio”.

Szkoła Podstawowa nr 6 została nagrodzona jako jedyna z województwa mazowieckiego, zajmując zaszczytne 3 miejsce w konkursie edukacyjnym. Z tej okazji 8 lipca uczniowie wzięli udział w pełnej atrakcji lekcji przyrody i spotkali się z gwiazdami internetu.

„Lato w mieście z Eco Studio” to konkurs organizowany w ramach innowacyjnego projektu ekologicznego Eco Studio ELECTRO – SYSTEM. Pomysłodawcą kampanii edukacyjnej jest organizacja odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat prawidłowego, zgodnego z zasadami ochrony środowiska postępowania z elektroodpadami, a także ich wpływu na środowisko naturalne, zdrowie i życie ludzi. Aby zainteresować edukacją ekologiczną młode osoby w projekt zaangażowały się znane i lubiane przez młodzież gwiazdy: Kinga Sawczuk (na TikToku śledzi ją 5 milionów użytkowników, a na Instagramie 1 milion) i Kuba Adamiak. To oni zachęcali fanów do tworzenia wspólnie z nauczycielami krótkich filmów o elektrośmieciach. Liczył się nie sprzęt, a kreatywność i ciekawy sposób przedstawienia tematyki właściwego postępowania z elektroodpadami.

Dla zwycięskich Kół Przyrodniczych przygotowane zostały wyjątkowe nagrody. Szkoła Podstawowa nr 6 w Grodzisku Mazowieckim zdobyła w konkursie III miejsce i tym samym pozyskała dla szkoły tablet z edukacyjnymi materiałami wideo. Największą nagrodą była jednak organizacja na terenie placówki spotkania edukacyjnego „Lato w mieście z Eco Studio“, połączonego z atrakcjami plenerowymi. Odbyło się ono 8 lipca i okazało się fantastycznym sposobem na zagospodarowanie czasu wolnego w wakacje dla dzieci. Konkurs wspierał tym samym działania urzędów miast i gmin, które co roku szukają pomysłów na wydarzenia i aktywności organizowane w ramach „Lata w mieście”. Uczniowie mogli przybić piątkę z maskotkami projektu – Smartim i Lodzią, wziąć udział w quizach ekologicznych z eko nagrodami, przyjąć gratulacje od Zastępcy Burmistrza Grodziska Mazowieckiego – Tomasza Krupskiego, a za sprawą dmuchańca – bramki celnościowej poczuć się jak na prawdziwych Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej EURO 2020. Odbyła się również zbiórka drobnych elektrośmieci, takich jak: popsute telefony komórkowe, tablety, słuchawki, odtwarzacze mp3. Dzieci dowiedziały się, że zarówno te małe elektroodpady, jak i te wielkogabarytowe nie mogą być wyrzucane do zwykłego kosza na śmieci.

– Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska naturalnego. Dlatego tak ważna jest edukacja w tym zakresie. Przekazywanie wiedzy o prawidłowym postępowaniu z elektroodpadami to jedno z zadań Organizacji Odzysku ELECTRO – SYSTEM. Intensywny rozwój technologiczny i zmiany w nawykach konsumenckich powodują, że generowane są coraz większe ilości elektroodpadów. Elektrośmieci to z jednej strony cenny materiał, z którego w prawidłowym procesie recyklingu można odzyskać surowce, ale jednocześnie źródło niebezpiecznych dla ludzi i środowiska substancji. Dlatego elektroodpady powinny trafiać do właściwych punktów zbierania, a potem do zakładów przetwarzania zużytego sprzętu, gdzie zostaną poddane procesom odzysku i recyklingu. – mówiła Agata Wiśniewska, specjalista ds. edukacji ekologicznej ELECTRO – SYSTEM.

Czytaj również: 63 projekty pozytywnie przeszły weryfikację formalną

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version