Kupią 162 tablety dla uczniów

0
246
Reklama

Blisko 125 tysięcy złotych dofinansowania otrzymał Pruszków na zakup tabletów dla uczniów w ramach projektu „Zdalna Szkoła +”. Do placówek oświatowych trafiły środki dezynfekcyjne, które dostarczyły m.in. Wojska Obrony Terytorialnej.

Od marca dzieci i młodzież nie chodzą do szkoły ze względu na pandemię koronawirusa. Ten rok szkolny dokończą w domu. Cały czas trwają jednak lekcje online. Uczniowie i nauczyciele komunikują się drogą elektroniczną, realizują program, wykonują zadania domowe i otrzymują oceny. Wiadomo, że edukacja zdalna niesie ze sobą określone wymagania. Nie wszyscy uczniowie mają dostęp do odpowiedniego sprzętu. Problem pojawia się również, gdy w domu jest więcej dzieci, a na wyposażeniu jest tylko jeden komputer. Rozwiązaniem ma być program „Zdalna Szkoła +”, w ramach którego samorządy mogą pozyskiwać środki na zakup sprzętu.

W kwietniu Pruszków otrzymał na ten cel 100 tysięcy złotych. Środki pozwoliły na zakup nowoczesnego sprzętu, który trafił do dzieci i nauczycieli. Na tym miasto nie zamierza poprzestać. Pruszkowski magistrat złożył kolejny wniosek o dofinansowanie w ramach programu „Zdalna Szkoła +”. 25 maja prezydent Paweł Makuch poinformował o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. – Nasz wniosek zakłada zakup 162 tabletów dla uczniów, a wnioskowana kwota dofinansowanie to 124 902,00 zł. Udział w tego typu programach jest bardzo ważny, dlatego nie poprzestajemy na tym. Składamy wnioski i staramy się pozyskiwać środki finansowe dla naszego miasta i mieszkańców – podał pruszkowski włodarz.

Od 25 maja przywrócone zostały zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Ponadto, funkcjonują żłobki i przedszkola. Rzecz jasna placówki muszą przestrzegać zasad reżimu sanitarnego. Do pruszkowskich żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych trafiły niezbędne środki ochrony m.in. rękawiczki, maseczki, przyłbice, dozowniki do płynów. Przy dystrybucji produktów pomagali żołnierze z 65. Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj