Wystawa Pruszkowiaków

0
272

Niebawem w galerii Nowa Stacja w Pruszkowie będzie można podziwiać wystawę prac autora projektu „Pruszkowiak” Macieja Bochnowskiego.

Każdego dnia na ulicy mijamy dziesiątki ludzi. Niektóre twarze zapadają nam w pamięć, część to nasi sąsiedzi, innych kojarzymy, a nawet znamy z nazwiska. Każdy człowiek ma swoją historię, którą odkrywa projekt „Pruszkowiak”. – Jako pasjonat fotografii chciałem odkrywać osoby pochodzące z Pruszkowa i okolic. W mojej głowie dojrzewała myśl, aby mieszkańcy mogli poznać swoje otoczenie. Zarówno osoby, które znają i te, o których mało się mówi. Za pomocą fotografii uwieczniam mieszkańców Pruszkowa i szerzej powiatu pruszkowskiego, ci zaś przedstawiają historie swojego życia. W projekcie może wziąć udział każdy i to jest w tym wszystkim najwspanialsze – podkreśla Maciej Bochnowski.

Sam autor również jest ciekawą postacią. Fotografia to jego miłość, która kiełkowała od dzieciństwa. Tymczasem zaś Maciej Bochnowski jest dyplomowanym kucharzem. Każdego dnia przyrządza pyszne potrawy. Można powiedzieć, że „Pruszkowiak” to idealnie przygotowane danie. – Projekt wystartował w kwietniu 2018 r. i w założeniu jest długoterminowy. Zaprezentowałem już kilkanaście osób, nadal chcę odkrywać Pruszków i jego mieszkańców. Pochodzę z Warszawy, jednak Pruszków skradł moje serce, choć początki nie były łatwe. Obdrapany dworzec nie był najlepszą reklamą miasta, jednak ciągle odkrywam jego uroki i podziwiam je. Obecna rzeczywistość jest inna niż kilka lat temu. Pruszków rozwija się, chcę tu żyć i tworzyć „Pruszkowiaka”, który nam wszystkim pomoże się lepiej poznać i zbliżyć do lokalnej społeczności – wyjaśnia autor projektu „Pruszkowiak”.

W najbliższym czasie w galerii Nowa Stacja pojawi się wystawa prac Bochnowskiego. Będzie można podziwiać zdjęcia osób, które wzięły udział w projekcie „Pruszkowiak”. – Chcę dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Liczę, że każdy zatrzyma się na chwilę i odkryje coś ciekawego. Ot, twarz, którą widzi codziennie, ale nie zna jej historii. Poznawanie jest fenomenalne – mówi fotograf. – Zapraszam na wystawę! Odkrywajmy Pruszków i okolice każdego dnia. Każda historia jest warta uwagi – dodaje.

Na co dzień Maciej Bochnowski współpracuje także z Przeglądem Regionalnym.