Wystawa marzenie

0
235

W galerii Nowa Stacja w Pruszkowie można podziwiać wystawę projektu „Pruszkowiak” Macieja Bochnowskiego. Autor przygotował wyjątkowe zdjęcia i historie osób związanych z miastem i regionem.

Idąc na zakupy, możemy podziwiać niezwykłe fotografie. Obok wystawy projektu „Pruszkowiak” nie da się przejść obojętnie. Każda fotografia przedstawia konkretną osobę, a ta prezentuje swoją historię. Portrety Macieja Bochnowskiego są wyjątkowe, ponieważ tkwi w nich głębia i wyrazistość. Autor projektu w założeniach postawił na odkrywanie ludzi, których można spotkać na ulicy każdego dnia, ale wspólnym mianownikiem jest dla nich Pruszków i okolice. – Zawsze będę podkreślał, że „Pruszkowiak” to projekt dla mieszkańców i o mieszkańcach. Cieszy mnie zainteresowanie wystawą i duża liczba osób uczestniczących w otwarciu wystawy w Nowej Stacji. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się takiej frekwencji. Był to dla mnie efekt „wow!” – mówi Maciej Bochnowski. – Sądzę, że to pewien etap przełomowy. Jeżeli „Pruszkowiak” był częściowo anonimowy, to udało się przełamać tę barierę. Na profilu „Pruszkowiak” na Facebooku pojawiają się kolejne zdjęcia i historie, więc zachęcam do śledzenia – dodaje.

Duże zainteresowanie wystawą jest motywacją dla autora. Maciej Bochnowski nie zamierza spoczywać na laurach, co gwarantuje kolejne ciekawe historie w ramach projektu. – Aparat pali mi się w rękach. Muszę przyznać, że spotkania z bohaterami projektu są dla mnie niezwykłymi przeżyciami. Czasami człowiek nie chce, aby historia się kończyła. To piękne, że wśród nas jest tylu ludzi z pasją. Każdy ma swoją historię. Wierzę, że „Pruszkowiak” i jego obecność w Nowej Stacji da wielu osobom poczucie wyjątkowości i świadomość tego, że każde wykonywane działanie jest warte uwagi. Osobiście, jako autorowi, projekt dał mi ogromną siłę i mówiąc szczerze, mam głód kolejnych zdjęć, kolejnych bohaterów – nie ukrywa Bochnowski.

Wystawę będzie można podziwiać w galerii Nowa Stacja do końca marca. Honorowy patronat nad nią objęli starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza oraz prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.