Vulcan tańca

139

Grupa taneczna Vulcan z Piastowa ma na swoim koncie wiele trofeów. Kolejnym celem są mistrzostwa świata w Czechach. Tancerze zbierają fundusze na wyprawę.

W grupie tańczą dzieci w przedziale wiekowym 5-15 lat, ale jest tu także miejsce dla nieco starszych, czyli 31+. Wszyscy jeżdżą na zawody i walczą o jak najlepsze wyniki. Ten rok jest szczególny dla grupy Vulcan, ponieważ obchodzi ona 15-lecie istnienia. Medale już się posypały. Podczas mistrzostw Polski IDO tancerze grupy Vulcan zdobyli 2. miejsce formacji dziecięcej w układzie „Indianie”, 3. miejsce wywalczyła miniformacja dziecięca w układzie „Alicja w krainie czarów”; na najniższym stopniu podium uplasowała się też formacja juniorska w układzie „Meksyk”. Z Goleniowa, gdzie odbyły się mistrzostwa Polski federacji WADF, tancerze z Piastowa przywieźli pięć tytułów mistrzowskich. – Vulcan to nie tylko grupa tańczących  dzieci  i dorosłych, to przede wszystkim grupa przyjaciół, która się wspiera. Rodzinna atmosfera pomaga nam w realizacji wspólnych marzeń – opowiada nam trenerka Katarzyna Bartoszewicz. – Taniec to całe moje życie, to cała ja. Nazwa Vulcan wyraża mnie samą. Taniec to niewątpliwie wspaniała forma wyrażania samego siebie, uczy dyscypliny, odpowiedzialności za grupę. Każdy układ to nowe wyzwanie dla choreografa jak i tancerza.

Tancerze z Piastowa cały czas podnoszą swoje umiejętności, czego efektem są coraz lepsze wyniki na arenie krajowej. – Grupa w zeszłym roku jako debiutanci na mistrzostwach Polski wywalczyli nominację do mistrzostwa świata. Pojechaliśmy i się udało 3. i 4. miejsce na arenie światowej.  Wymarzony debiut. W tym roku wystartowaliśmy w dwóch polskich federacjach tańca i w obu otrzymaliśmy nominacje, zdobywając bardzo wysokie miejsca. We wrześniu ruszamy do Czech, a w październiku do Płocka – tłumaczy Katarzyna Bartoszewicz.

Wyjazd do Czech wiąże się ze sporymi kosztami. Grupa zbiera środki, które pomogą wybrać się zawodnikom na mistrzostwa świata. Tancerzy można wesprzeć na stronie: https://zrzutka.pl/hkn3dw.