Tanecznym krokiem

0
273

Taniec jest ich pasją, którą konsekwentnie realizują. Natalia Woźniak i Gracjan Rumiński z Pruszkowa wystąpili w mistrzostwach Polski dzieci i juniorów młodszych w Wałbrzychu, gdzie otarli się o podium.

Sudeckie Perły, bo tak nazywają się zawody, to niezwykle prestiżowa impreza. W pierwszy weekend listopada Natalia i Gracjan zaprezentowali się w Wałbrzychu w kategorii dzieci (8-11 lat). Pokazali wysokie umiejętności, co zaowocowało zajęciem 5. miejsca w tańcach latynoamerykańskich i 7. w tańcach standardowych.

Występ w Wałbrzychu to efekt ciężkiej pracy pary, która tańczy ze sobą dwa lata. Natalia i Gracjan godzą obowiązki szkolne i treningi, aby jak najlepiej prezentować się podczas zawodów. – Są uczniami klas piątych, na co dzień mieszkają w Pruszkowie. Trenują w szkole tańca Dance Imperium pod okiem wybitnych tancerzy: Margarity i Szymona Kuliś (trenerzy tańców standardowych) oraz Alexandry Konstantinovej i Pawła Tekieli (trenerzy tańców latynoamerykańskich). Gracjan i Natalia trenują coraz więcej i ciężej. Obecnie 15 godzin tygodniowo. Korzystają z różnych obozów szkoleniowych w Polsce i w innych krajach. Od początku wykazywali ogromne zdolności taneczne. Wyjeżdżają na liczne turnieje w całej Polsce, od Gdańska po Nowy Sącz. Kilkakrotnie występowali na turniejach w Estonii (Tallin), gdzie zajmowali bardzo wysokie miejsca – przedstawia Karolina Rumińska, mama Gracjana.

Młodzi tancerze doskonalą się i mają ambitne plany. W tym roku udało im się dostać do finałów mistrzostw Polski w Elblągu i Wałbrzychu. – Cele na przyszłość: najbliższy turniej w listopadzie na Litwie i oczywiście dążenie do podium, a przyszłościowo wygrana w mistrzostwach Polski w 2019 r. – przedstawia mama Gracjana.