Osiem pór roku

0
60

22 lutego w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie wystąpi Katarzyna Duda. Towarzyszyć jej będzie orkiestra Kameralna N-Harmonia. Wydarzenie będzie piątym koncertem w bieżącym sezonie.

Szykuje się wyjątkowe spotkanie muzyczne. Katarzyna Duda prezentuje najwyższy poziom artystyczny, a jej koncerty dostarczają niezapomnianych emocji. Skrzypaczka zachwyca nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Duda występowała m.in. Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym Jorku, Sali Rossiniego w Padwie czy Kawai Omotesando Hall w Tokio. Artystka zdobyła wiele prestiżowych nagród – jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Tibiora Vargi w Sion oraz Międzynarodowego Konkursu na Skrzypce Solo im. Tadeusza Wrońskiego w Warszawie. Nagrała pięć albumów.

W Pruszkowie skrzypaczka wystąpi w towarzystwie zespołu Kameralna N-Harmonia. Artyści rozpowszechniają muzykę klasyczną wśród różnych grup słuchaczy. Orkiestra podróżuje po całym kraju i występuje na licznych festiwalach. Kameralna N-Harmonia ma w dorobku wykonanie „Stabat Mater” Pergolesiego z Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym i solistami Filharmonii Narodowej.

Podczas koncertu „Osiem pór roku” artyści zaprezentują dzieła Antonio Vivaldiego i Astora Piazzolli. Wydarzenie odbędzie się 22 lutego o godz. 19.00 w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego. Bilety w cenie 30 zł do nabycia na miejscu. Koncert jest piątym wydarzeniem w ramach trwającego sezonu. Kolejne zaplanowano na 14 marca i 4 kwietnia.