Nowele Bartkiewicza

195

W sobotni wieczór w dworku Zagroda w Brwinowie, siedzibie rodziny Bartkiewiczów, odbyła się promocja tomu nowel Zygmunta Bartkiewicza.

Pomysłodawcą wydania zbioru nowel Zygmunta Bartkiewicza jest burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński. Spotkanie rozpoczęła dyrektor brwinowskiej Biblioteki Publicznej im. Wacława Wernera Danuta Barabasz. Przyznała uczciwie, że propozycji burmistrza nie przyjęła z entuzjazmem, jednak teraz rozsadza ją radość i duma z narodzenia się tego pierwszego bibliotecznego „dziecka”.

Słowo wstępne o twórczości Bartkiewicza wygłosił Mateusz Godlewski, który na ten temat napisał pracę magisterską. Odpowiadał również na wiele zadawanych pytań, ponieważ twórczość pisarza z Brwinowa jest dobrze znana czytelnikom biblioteki i wciąż wzbudza duże zainteresowanie.

Prawdziwą ozdobą promocyjnego spotkania był Krzysztof Gosztyła, który w sposób niezwykły przeczytał trzy nowele Bartkiewicza, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem. Jedna z uczestniczek powiedziała że gdyby czytał on książkę telefoniczną, słuchała by tego również z zapartym tchem. Dyrektor Okeja Anna Sobczak zdradziła, że wybierając audiobooka, najpierw zwraca uwagę na to kto czyta, później dopiero na tytuł, Jeżeli czyta Gosztyła, bierze tę pozycję „w ciemno”. Tymi wszystkimi słowami ogromnego uznania pan Krzysztof był wyraźnie wzruszony.

Polecamy tę pozycję nie tylko mieszkańcom Brwinowa, bo to dobra literatura, aczkolwiek adresowana do bardziej wyrobionego czytelnika. Tomik jest do nabycia w Bibliotece Publicznej im. Wacława Wernera w Brwinowie.