Miasto Kobiet

179

Biblioteka Publiczna w Grodzisku Mazowieckim zaprasza w sobotę 9 marca na tegoroczną edycję Miasta Kobiet. Spotkanie z kobietami, o sprawach kobiet i dla kobiet w tym roku będzie się odbywało w Mediatece.

Miasto Kobiet to wydarzenie kulturalne z okazji Dnia Kobiet, które od kilku lat organizowane jest przez zespół Biblioteki Publicznej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński.

Do udziału i współpracy w organizacji tegorocznego spotkania zaproszeni zostali przedsiębiorcy z Grodziska Mazowieckiego  których większość to kobiety. To ukłon w stronę aktywnych mieszkańców a szczególnie mieszkanek, którzy w tym mieście znaleźli możliwość rozwijania swoich twórczych pomysłów i chcą pracować dla społeczeństwa miasta. Dzięki nim uczestniczki spotkania będą mogły zapoznać się z ofertą usług skierowanych pod ich adresem. Podczas Miasta Kobiet będzie można zapoznać się z zadaniami jakie stawia sobie fundacja DKMS. Fundacja DKMS zajmuje się organizowaniem i zarządzaniem Ośrodkiem Dawców Szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych krwi obwodowej. Będzie to również okazja do zarejestrowania się w bazie dawców i uratowania w ten sposób czyjegoś życia.

Tegoroczną edycję Miasta Kobiet zakończy spotkanie z Iwoną Guzowską, naszą byłą zawodniczką zawodowego ringu, która jako pierwsza Polka zdobyła tytuł mistrzyni świata w boksie zawodowym. „Siedem Wojowniczek – Mądrość, Odwaga, Wewnętrzna Siła, Wiara w siebie, Pasja, Miłość i Wolność” będzie tematem przewodnim tego z pewnością bardzo interesującego spotkania, które rozpocznie się o godzinie 17.00 w Sali Koncertowej.

Miasto Kobiet odbędzie się w sobotę 9 marca w godzinach 14.00-17.00. W Sali Wielofunkcyjnej, Sali Fitness oraz Holu Głównym czeka na uczestników wiele atrakcji, a wśród nich m.in.: wernisaż, fit zone, samoobrona dla kobiet, wykłady, pokazy makijażu, zabiegi pielęgnacyjne, słodkie wypieki, architektura wnętrz, sesje zdjęciowe, stoisko Fundacji DKMS.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!