Konkurs Wokalny „Mazowsza”

0
168

10 października PZLPiT „Mazowsze” będzie obchodziło ważną dla zespołu uroczystość, 80-lecie urodzin legendarnego solisty Stanisława Jopka. Z tej okazji zorganizowany został I Ogólnopolski Konkurs Wokalny, którego patronem będzie ten charyzmatyczny wokalista.

Konkurs przeznaczony jest dla solistów, którzy zobowiązani będą do wykonania dwóch utworów – po jednym z dwóch list, na których znajdują się utwory z repertuaru Zespołu „Mazowsze”.

Konkurs będzie odbywał się z podziałem na cztery kategorie wiekowe: 9-24 lat, 15-19 lat, 20-25 lat oraz powyżej 26. roku życia. Wstępne przesłuchania będą odbywały się w szesnastu instytucjach partnerskich w całej Polsce. Zwycięzcy przesłuchań w każdej z kategorii wiekowych zaproszeni zostaną do udziału w II etapie, który odbędzie się w siedzibie Zespołu „Mazowsze” w Otrębusach. Laureaci konkursu wystąpią podczas Koncertu Galowego wraz z chórem, orkiestrą i baletem Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Dla zwycięzców organizatorzy ufundowali atrakcyjne nagrody pieniężne:

I Nagroda – 6 000 zł;
II Nagroda – 4 000 zł;
III Nagroda – 2 000 zł.

Oprócz nagród finansowych oraz udziału w koncercie galowym, regulamin przewiduje również Nagrodę Publiczności, udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez członków Zespołu „Mazowsze”, a także nagrody pozaregulaminowe.

Zgłoszenia do I etapu konkursu można przysyłać do 16 września. Formularz podpisanego i zeskanowanego zgłoszenia konkursowego należy wysłać pocztą elektroniczną lub tradycyjną (w tym przypadku decyduje data stempla pocztowego) na adres lokalnego partnera wydarzenia.

Pierwsza część przesłuchań będzie odbywała się w dniach od 28 września do 13 października. Drugi etap konkursu, który zakończy się koncertem galowym odbędzie się w dniach 23-26 października. 25 października uczestnicy będą mogli wziąć udział w organizowanych warsztatach artystycznych. W tym dniu odbędzie się również próba generalna do koncertu galowego.

Podczas występu konkursowego każdy z uczestników będzie poproszony o wykonanie jednego z dwóch przygotowanych przez siebie utworów. Utwór wybrany zostanie przez jurorów, którzy w miarę potrzeby, mogą poprosić uczestnika o zaprezentowanie drugiego przygotowanego utworu. Uczestnicy konkursu mogą wykonywać utwory z podkładem odtworzonym z nośnika lub a capella. Informacje dotyczące akompaniamentu oraz potrzebnego nagłośnienia uczestnik powinien podać w karcie zgłoszenia.

Dokładne informacje na temat konkursu znajdują się na stronie www.mazowsze.waw.pl w zakładce „Konkurs  Wokalny im. Stanisława Jopka”.

Zapraszamy wszystkich utalentowanych wokalistów do udziału w tym prestiżowym konkursie.