Koncert muzyki klasycznej

0
240

Na otwarcie Sezonu Koncertowego 2019/2020 w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie zagra Berliński zespół  Arcon Trio. W programie: Beethoven, Liebermann i Becker. Zaczynamy 19 października o godz. 18.00. Po koncercie odbędzie się wernisaż prac Moniki Wanyura-Kurosad.

Arcon Trio zadebiutował w 2012 roku i od razu został wysoko oceniony przez krytyków. W ówczesnym programie znalazły się utwory Beethovena, Schumanna, Rachmaninowa i Szostakowicza. Od tego czasu formacja opracowała ambitne programy, wykonując m.in. wszystkie tria Johannesa Brahmsa.

Trzej młodzi artyści zwracają szczególną uwagę na literaturę muzyki kameralnej XX i XXI w. Oprócz repertuaru klasycznego, takiego jak utwory Szostakowicza czy Coplanda, odkrywają nowe obszary, np. trio fortepianowe Raffaele Bellafronte Solaessenza, którego niemiecką premierę Arcon Trio wykonało w sali Ensemble Modern.

Muzycy z powodzeniem występowali na prestiżowych festiwalach (m.in. Rheingau Musik Festival, Michelstadter Musiknacht, Museums Salon Frankfurt, Kultursommer Sudhessen), a ostatnio przyciągnęli międzynarodową uwagę, zdobywając II nagrodę i dwie nagrody specjalne w prestiżowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Portschach w Austrii.

Koncert w pruszkowskim muzeum będzie pierwszym występem zespołu w Polsce.

Bilety po 30 zł do nabycia w MSHM w Pruszkowie (Pl. Jana Pawła II 2).

Więcej o harmonogramie całego sezonu oraz o poszczególnych artystach można przeczytać na stronie internetowej muzeum.