Grodziskie Wianki

116

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego wraz z Radą Miejską oraz Centrum Kultury zapraszają na tegoroczne Grodziskie Wianki, które odbędą się w sobotę 22 czerwca na Stawach Walczewskiego.

Na zrewitalizowanych Stawach Walczewskiego Grodziskie Wianki odbędą się po raz trzeci. O godzinie 14.00 warsztaty plastyczne rozpoczną panel atrakcji dla najmłodszych. O 16.30 Teatr Kultureska zaprosi dzieci na interaktywny plenerowy spektakl „Mapa marzeń”. Podczas przedstawienia dzieci wezmą udział w wielu zabawach i konkurencjach o tematyce ekologicznej. Rycerze Recyklingu i Księżniczki Czystej Przyrody zmierzą się z tematem zaśmiecania środowiska, segregacji odpadów oraz ich przetwarzania. W czasie spektaklu spełnią się marzenia bohaterów bajki, ale też wszystkich dzieci!

Na starszych uczestników czekają znakomite koncerty. Już o 15.00 w krainę piosenki błotno-szuwarowej zabierze nas szantowy, prawie rodzinny zespół Ponton Band – Maciek, Michał i Katarzyna Basiukiewicz oraz Adam Prusaczyk. Ponton Band pochodzi z Warszawy, a gra muzykę z pogranicza szanty, folku, bluegrass i wielu innych stylów łącząc to z pieśnią morza, Mazur i ogólnie pojętą pieśnią wody.  Na swym koncie zespół ma wiele nagród i wyróżnień.

O 18.30 wystąpi bigbandowa Grodziska Orkiestra Rozrywkowa pod dyrekcją Tomasza Kirszlinga. Rozrywkowy repertuar orkiestry z pewnością porwie wszystkich do tańca.

O godzinie 20.00 zagrają finaliści X edycji programu „Mam Talent” – warszawski zespół Blueberry Hill Trio. Dominik, Zosia i Andrzej grają razem od dwóch lat muzykę głównie z okolic rockabilly i rock’n’rolla. Pracują na materiałem do debiutanckiej płyty, którą chcieliby nagrać i wydać jesienią tego roku.

Grodziskie Wianki zakończy Teatr Ognia, którego występy zawsze przyciągają i zachwycają publiczność. Tak będzie zapewne i tym razem.