Amnezja zatrzęsła murami

170

W sobotę 9 lutego ściany Ośrodka Kultury Okej w Brwinowie mocno zatrzęsły się pod wpływem energetycznej, zasobnej w decybele muzyki zespołu Amnezja.

Amnezja to zespół grający muzykę oscylującą wokół klimatów hardrocka i bluesrocka. Muzycy grają przede wszystkim własne kompozycje, ale w repertuarze zespołu znajdują się również covery we własnych, bardzo udanych, aranżacjach. W granych przez zespół utworach znajdziemy zarówno bluesowy feeling, jak też mocny rockowy wykop. Niekiedy jest to również udane połączenie obu klimatów.

W warstwie tekstowej zespół stara się zawrzeć głębsze treści, skłaniając do przemyśleń i zastanowienia. Jest to zasługą autora tekstów a zarazem wokalisty zespołu Marcina Januszkiewicza, z którego twórczości korzystają też inni wokaliści – Natalia Schroeder, Dawid Kwiatkowski, Margaret.

W ubiegłym roku zespół nagrał swój debiutancki krążek zatytułowany „Między podziałami”, na którym w dwóch utworach zaśpiewała gościnnie Natalia Sikora. Płyta zebrała wiele pozytywnych recenzji, natomiast promocyjny utwór „Stany” trafił do Listy Przebojów Programu Trzeciego, gdzie doszedł do 15. pozycji a utrzymywał się na liście przez 21 tygodni.