Książkomat już działa

0
238
Reklama

Przed budynkiem nadarzyńskiej biblioteki stanął książkomat. Urządzenie pozwala na bezkontaktowy odbiór książek przez całą dobę.

Urządzenia pozwalające wypożyczać  książki nawet poza godzinami pracy biblioteki cieszą się rosnącą popularnością. Książkomaty służą już m.in. mieszkańcom Piaseczna i Grodziska Mazowieckiego.

Zasady działania są proste. Wystarczy zamówić interesujące nas książki, czasopisma, filmy czy audiobooki. Możemy to zrobić za pośrednictwem systemu rezerwacji online lub telefonicznie. Pracownicy książnicy umieszczą nasze zamówienie w przypominającym paczkomat urządzeniu, gdzie będzie na nas czekać przez następne 48 godzin. Aby otworzyć skrytkę, należy użyć kodu, który otrzymamy SMS-em.

Zwroty książek odbywają się na dotychczasowych zasadach, za pomocą wrzutni. Książki dla dorosłych oddajemy od strony rynku, zaś dziecięce – od strony ronda.

Bezkontaktowe wypożyczanie książek to nie tylko wygoda, ale również bezpieczeństwo w dobie pandemii. Dzięki książkomatowi nie musimy wchodzić do zamkniętych pomieszczeń, co pozwala zminimalizować potencjalne ryzyko zakażenia.

Reklama

Książkomat jest czynny całą dobę, 7 dni w tygodniu. Obsługuje zarówno wypożyczalnię dla dorosłych, jak i oddział dla dzieci. Urządzenie stoi przed wejściem do biblioteki przy pl. Poniatowskiego 42, od strony ronda.

Czytaj także: Czy Facebook załata dziurę?

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj