Krok w stronę półfinału

0
234

Bogoria Grodzisk Mazowiecki pokonała TTSC UMMC 3:1 w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów w tenisie stołowym.

Wybuch radości w hali przy ul. Westfala. Mistrzowie Polski wykonali krok w kierunku półfinału europejskich rozgrywek. Historyczny awans jest na wyciągnięcie ręki. Rewanż 14 lutego o godz. 15.00 w Rosji. Nie pozostaje nic innego, jak postawić kropkę nad „i”.

Początek spotkania w Grodzisku należał do gości. Pierwszy set dla Panagiotisa Gionisa, który pokonał Aleksandra Shibaeva 11:6. 29-letni Rosjanin, zajmujący w styczniowym rankingu ITTF 65. lokatę, podrażniony przegraną ruszył do ataku. Shibaev wygrał drugi set 11:5, ale trzeci set dla Greka – 11:6. Zawodnik TTSC UMMC nie zamierzał odpuszczać. W czwartej partii rozbił Gionisa do 4, a w tie-breaku triumfował do 8.

Nie napawał optymizmem początek starcia Marka Badowskiego z Jonathanem Grothem. Zacięta rywalizacja, jednak 27-letni Duńczyk prowadził 2:0. Badowski znalazł się pod ścianą, ale pokazał charakter i wyszedł z opresji. Kolejne dwie partie zawodnik Bogorii wygrał do 9. W tie-breaku rozpędzony Badowski nie pozostawił Grothowi szans – 11:6. Również źle swój mecz zaczął Pavel Sirucek. Andrej Gacina wygrał dwa pierwsze sety – 11:9, 11:6. Trzecia partia zacięta i temperatura sięgała zenitu, ale Sirucek dopiął swego – 12:10. Gacina zaczął opadać z sił, a Czech włączył drugi bieg. Rywal bez bezradny, a Sirucek mógł cieszyć się ze zwycięstwa – 11:4 i 11:6.

Historia lubi się powtarzać? W tym przypadku tak. Bogoria prowadziła 2:1 i do czwartego starcia wyszedł Panagiotis Gionis. Lepiej rywalizację rozpoczął Groth, który wygrał dwa sety. W trzecim Gionis nawiązał kontakt – 11:5. Grek konsekwentnie dążył do odrobienia strat, a potem zwycięstwa i osiągnął zamierzony efekt – 11:9 i 11:9.

Spotkanie pełne zwrotów akcji i emocji. Gracze Bogorii pokazali wysokie umiejętności i utorowali sobie drogę do półfinału Ligi Mistrzów.