Krok w stronę budowy ul. Zdziarskiej, ul. Słonecznikowej i ul. Bąki.

0
102

Pruszkowski magistrat zamierza zająć się sprawą budowy ul. Zdziarskiej, ul. Słonecznikowej i ul. Bąki. Najpierw musi jednak znaleźć wykonawcę zadania.

Obecnie ul. Zdziarska, na odcinku od ul. J. Korczaka do ul. Bąki, ma nieurządzony pas drogowy i jezdnię gruntową. Teren ma oświetlenie w postaci opraw. Ponadto, przy drodze znajduje się roślinność wysoka i niska. Z kolei fragment od ul. Korczaka do ul. Tuwima jest drogą wewnętrzną z jezdnią gruntową. Brak tu kanalizacji deszczowej i oświetlenia. Idąc dalej, Zdziarska i Korczaka, na odcinku od ul. Zbigniewa do ul. B. Leśmiana, posiada urządzony pas drogowy i jezdnię o nawierzchni bitumicznej. Po południowej stronie znajduje się chodnik. Co warto wspomnieć, stanowi drogę zbiorczą dla mieszkańców Żbikowa i stanowi jeden z głównych wjazdów do Piastowa. Ulica jest oświetlona, brak jednak kanalizacji deszczowej.

Należy wspomnieć, że ul. Zbigniewa łączy się z ul. Zdziarską. Droga wewnętrzna ma jezdnię z kostki brukowo-betonowej i oświetlenie. Z kolei ul. Słonecznikowa w zachodniej części ma nawierzchnię gruntową. We wschodniej jezdnię z kostki. Ul. Bąki posiada nieurządzony pas drogowy i nawierzchnię gruntową. Należy jeszcze wspomnieć o drodze KDD-27. Ulica jest ślepo zakończona i ma nieurządzony pas drogowy, stanowi dojazd do posesji z zabudową jednorodzinną.

Czytaj także: Plastikowe jednorazówki znikają ze sklepów

Czas więc na zmiany. Rozbiórka istniejących nawierzchni, wykonanie robót ziemnych, budowa nowych jezdni, zjazdów indywidualnych, chodników, wykonanie ciągu pieszo-rowerowego wraz z wprowadzeniem elementów stałej organizacji ruchu, a także odwodnienia i oświetlenia – takie działania zostaną zrealizowane w ramach inwestycji.

Władze Pruszkowa ogłosiły przetarg i czekają na oferty potencjalnych wykonawców. Do 20 stycznia urząd przyjmuje propozycje firm. Potem czas na analizę dokumentów, podpisanie umowy i można przystępować do prac. Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał pół roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj