Kozerki Open startuje w poniedziałek

0
408

Przyszły tydzień będzie świętem tenisa w naszym regionie. W Kozerkach rozegra się prestiżowy, zawodowy turniej tenisa kobiecego.

Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet Kozerki Open 2019 organizowany jest w ramach cyklu zawodowych turniejów Międzynarodowej Federacji Tenisowej ITF.

– Przygotowanie turnieju to dla nas jako organizatorów wielkie wyróżnienie. Pula nagród wynosi 25 tys. dolarów, co plasuje tę imprezę wśród najbardziej prestiżowych, zawodowych turniejów tenisa kobiecego w Polsce, a co za tym idzie pojawią się na naszych kortach znane nazwiska znaczących w świecie zawodniczek. Jesteśmy z tego bardzo dumni, ponieważ tworzymy nową historię. W tym roku turniej odbędzie się po raz pierwszy i mamy nadzieję, że wpisze się na stałe do światowego kalendarza ważnych imprez tenisowych a jego ranga będzie wzrastać z roku na rok – mówią organizatorzy z Akademii Tenisowej Tenis Kozerki.

Turniej Kozerki Open 2019 odbędzie się w dniach od 29 lipca do 4 sierpnia 2019 na kortach Akademii Tenisowej Tenis Kozerki, przy ul. Jowisza 92.

– Będzie to niewątpliwie wielkie święto sportowe, któremu będzie towarzyszyła wyjątkowa atmosfera oraz emocjonująca rywalizacja. Oprócz organizacji rozgrywek zaplanowaliśmy również imprezy towarzyszące, aby sprostać oczekiwaniom zarówno zawodniczek jak i kibiców. A wszystko to w miejscu, w którym po prostu oddycha się sportem. Duża, zielona przestrzeń, cicha okolica, idealna lokalizacja obiektu w otulinie rezerwatu przyrody, sprzyjająca wypoczynkowi i rywalizacji na iście zawodowym poziomie – tłumaczą organizatorzy. – Nasz turniej na pewno odbije się szerokim echem w świecie tenisowym w Polsce. Liczymy na to, że przyczyni się to do popularyzacji tenisa w Polsce, że dzięki temu wydarzeniu pojawią się nowi mecenasi i osoby wspierające tę dyscyplinę sportu. Wierzymy, że nasza Akademia wspierana przez ludzi dobrej woli i władze tenisowe będzie już wkrótce kuźnią talentów zawodników rywalizujących z sukcesami z najlepszymi tenisistami na świecie.

Turniej Kozerki Open 2019 jest częścią cyklu LOTOS PZT Polish Tour, w skład którego wchodzi 10 zawodowych turniejów z całego kraju.

Swój udział potwierdziły zawodniczki z kilkunastu krajów. Ich lista dostępna jest tutaj: https://www.itftennis.com/procircuit/tournaments/women’s-tournament/info.aspx?tournamentid=1100045957

Partnerem Oficjalnym Turnieju jest Gmina Grodzisk Mazowiecki.

PROGRAM TURNIEJU:

Poniedziałek, 29 lipca

od 10:00 I Runda eliminacji

Wtorek, 30 lipca

od 10:00 II Runda eliminacji

I Runda singla

Środa, 31 lipca

od 10:00 I Runda singla

I Runda debla

Impreza towarzysząca:

20:00 Players Party (wejście na specjalny identyfikator)

Czwartek, 1 sierpnia

od 12:00 II Runda singla

Ćwierćfinały debla

Piątek, 2 sierpnia

od 14:00 Ćwierćfinały singla

  1. 17:00 Półfinały debla

Impreza towarzysząca:

17:00 Turniej Kid’s Cup (roczniki 2011- 2013)

Sobota, 3 sierpnia

od 12:00 Półfinały singla

  1. 15:00 Finały debla

Impreza towarzysząca:

11:00 – 18:00 Kid’s Day (strefa atrakcji dla dzieci)

20:00 VIP Party (wejście na specjalny identyfikator)

Niedziela, 4 sierpnia

od 14:00 Finały singla

Impreza towarzysząca:

09:00 Turniej Padla