Koszykarki z Pruszkowa lepsze od lidera

Autor: Fot. PGE Akademia Koszykówki MKS Pruszków

Fantastyczna postawa koszykarek Iodica TopMarket MKS Pruszków. Zespół Jacka Rybczyńskiego pokonał AZS Uniwersytet Gdański 70 : 56.

Idealny prezent na święta dla kibiców pruszkowskiego MKS-u. W meczu 14. kolejki I ligi koszykówki kobiet zawodniczki z Pruszkowa odniosły dwunaste zwycięstwo w sezonie. Tym cenniejsze, że zespół Jacka Rybczyńskiego wygrał z ekipą z Gdańska. AZS jest jedyną drużyną, która w tym sezonie pokonała MKS. Na inaugurację sezonu gdańszczanki triumfowały 76 : 66.

18 grudnia nadszedł czas na rewanż. Już od pierwszych minut koszykarki MKS-u wykazywały dużą determinację. Po ponad dwóch minutach i trafieniu Marzeny Marciniak za trzy punkty, pruszkowski zespół prowadził 10 : 4. Przewaga MKS-u rosła, a rywalki nie potrafiły dotrzymać im kroku. Po pierwszej kwarcie pruszkowska drużyna prowadziła 25 : 13. W drugiej odsłonie MKS kontynuował dobrą grę. Obie drużyny popełniały jednak błędy, nie trafiały kolejnych rzutów. Na półmetku MKS prowadził 40 : 23.

W trzeciej kwarcie gra wyrównała się, jednak AZS nie zmniejszył strat. Początek czwartej odsłony był obiecujący dla przyjezdnych. AZS zmniejszył straty – 51 : 62. Gospodynie musiały mieć się na baczności i obroniły prowadzenie. Mecz zakończył się triumfem pruszkowskiej drużyny – 70 : 56. 21 punktów rzuciła Marciniak, 18 zdobyła Magdalena Parysek-Bochniak.

Czytaj również: MKS rozgromił rywala