Koronawirus w szkole i oddziale ZUS

0
554
Reklama

Napływają kolejne informacje o nowych zakażeniach wirusem SARS-CoV-2. Tym razem chodzi o szkołę w gminie Nadarzyn oraz pruszkowski oddział ZUS.

Dziś w Polsce padł kolejny niechlubny rekord – w ciągu minionej doby wykryto aż 3003 nowe przypadki COVID-19. Zakażeń przybywa również na naszym terenie.

– W jednej z placówek oświatowych gminy Nadarzyn jest pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa wśród uczniów. Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pruszkowie jedna klasa, do której uczęszcza zakażony uczeń, została skierowana na kwarantannę i nauczanie zdalne. Pozostałe klasy uczą się w trybie stacjonarnym. Wśród pracowników placówki nie ma przypadków zakażeń. Rodzice informowani są na bieżąco. Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów dyrektor szkoły działa na podstawie zaleceń sanepidu – poinformował dziś po południu Urząd Gminy Nadarzyn.

Dwa przypadki zakażenia wykryto także w inspektoracie ZUS w Pruszkowie. Według informacji przekazanych przez regionalnego rzecznika prasowego ZUS Piotra Olewińskiego, zakażone osoby pracowały w jednym pokoju i nie miały styczności z petentami. Sanepid zadecydował o nałożeniu kwarantanny na trzech innych pracowników, którzy mieli kontakt z zakażonymi. Ponadto 7 osób skierowano na pracę zdalną. Pokój, w którym przebywali zakażeni pracowników, został zdezynfekowany. Pozostali pracownicy otrzymali środki ochrony osobistej i zminimalizowali kontakty bezpośrednie, zaś placówka funkcjonuje w niezmienionym trybie.

Aktualnie w powiecie pruszkowskim na kwarantannie przebywa 1213 osób. W ciągu minionej doby potwierdzono 12 kolejnych przypadków, łączna liczna zakażeń wynosi 482. Na izolacji domowej przebywa 71 osób. Przybyła również kolejna, już dwudziesta piąta ofiara śmiertelna.

Reklama

Od najbliższej soboty w kraju mają obowiązywać nowe rygory dotyczące noszenia masek w miejscach publicznych, znacznie wydłuży się również lista powiatów objętych żółtą i czerwoną strefą. Dalsze informacje dotyczące ministerialnych rozporządzeń będziemy przekazywać na bieżąco.

Czytaj również: Powiat żyrardowski w żółtej strefie

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj