Koronawirus w Ruścu i Izdebnie Kościelnym

0
319
Reklama

Kolejne przypadki zakażeń w placówkach oświatowych. Sanepid podjął decyzję o skierowaniu na zdalne nauczanie części klas Szkoły Podstawowej w Ruścu. Wirusa wykryto również u jednej z nauczycielek SP w Izdebnie Kościelnym.

Koronawirus nie odpuszcza. Dziś otrzymaliśmy informację o zakażeniach w kolejnych dwóch szkołach.

– Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pruszkowie klasy szóste ze Szkoły Podstawowej w Ruścu zostały skierowane na kwarantannę i nauczanie zdalne, w związku z kolejnym, potwierdzonym przypadkiem koronawirusa. Pozostałe klasy uczą się w trybie stacjonarnym. Rodzice informowani są na bieżąco.
Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów dyrektor szkoły działa na podstawie zaleceń sanepidu – poinformował dziś po południu Urząd Gminy Nadarzyn.
Wdrożenie procedur bezpieczeństwa zapowiada również grodziski magistrat po tym, jak u pracującej w Izdebnie Kościelnym nauczycielki wynik testu okazał się pozytywny. Jako że placówka nie jest duża – uczęszcza tu około 100 uczniów – nie można wykluczyć, że na nauczanie zdalne przejdzie cała szkoła. Decyzja w tej sprawie jeszcze jednak nie zapadła.
Jak podaje sanepid, w ostatniej dobie w powiecie grodziskim odnotowano 15 kolejnych zakażeń. Od wybuchu pandemii łączna liczba przypadków na terenie powiatu wynosi do tej pory 290, w tym 4 ofiary śmiertelne.
W powiecie pruszkowskim przybyły dziś 22 nowe zakażenia – łącznie 573. Zmarła również kolejna, dwudziesta siódma już osoba.
Od minionej soboty cała Polska została objęta tzw. żółtą strefą. W 38 powiatach obowiązuje strefa czerwona. Dziś pojawiły się nieoficjalne doniesienia, że od najbliższego weekendu w strefie czerwonej znajdzie się również Warszawa.

Czytaj również: Jakie obostrzenia obowiązują w żółtej strefie?

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj