Koronawirus w pruszkowskim ośrodku pomocy społecznej

0
116

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Pruszkowie wystąpiło zakażenie koronawirusem. Budynek został zdezynfekowany, a część osób trafiła na kwarantannę.

Liczba zakażeń koronawirusem stale rośnie. Cała Polska znajduje się w żółtej strefie, co niesie ze sobą wiele ograniczeń. Również w regionie dochodzi do kolejnych zakażeń. Taka sytuacja miała miejsce w Miejskim Ośrodku Pomocy w Pruszkowie. – W związku z wystąpieniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników, dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej podjęła konieczne działania. Decyzję o skierowaniu na kwarantannę, po wnikliwej analizie, podejmuje Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. W naszym przypadku jest to Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pruszkowie, która nałożyła kwarantannę na wszystkie osoby mające kontakt z zakażonymi. Budynek MOPS został poddany dezynfekcji poprzez zamgławianie – przekazał nam Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszkowie.

Instytucja zapewnia, że przestrzega wszelkich środków ostrożności. – Od początku pandemii pracownicy MOPS przyjmują interesantów jedynie w wyznaczonych pomieszczeniach z przestrzeganiem zasad reżimu sanitarnego, istnieje również możliwość załatwienia spraw drogą elektroniczną lub telefoniczną. Dzięki takiej strategii MOPS w Pruszkowie może utrzymywać ciągłość pracy, mieszkańcy nie zostają pozbawieni pomocy, wypłaty świadczeń są terminowo realizowane. Dyrekcja na bieżąco monitoruje przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego dbając o bezpieczeństwo pracowników i interesantów. O zaistniałej sytuacji zostały powiadomione władze zwierzchnie MOPS – podał MOPS.

Czytaj również: COVID-19 w michałowickiej szkole

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię