Koronawirus w kolejnej szkole

0
524
Reklama

Tym razem zakażenie wykryto u ucznia szkoły podstawowej w Józefinie w gminie Żabia Wola.

Statystyki ostatnich tygodni wskazują bez żadnych wątpliwości, że druga fala pandemii jest znacznie dotkliwsza. Od soboty w tzw. czerwonej strefie znajduje się ponad 150 powiatów. W Warszawie trwają właśnie prace nad przekształceniem płyty Stadionu Narodowego na szpital polowy.

Jak pokazują statystyki, jednym z najczęstszych ognisk zakażeń są szkoły. Do tego grona dołączyła właśnie podstawówka w Józefinie.

– Szanowni Mieszkańcy, Rodzice, Uczniowie, w związku z uzyskaniem potwierdzonego wyniku badania na obecność Covid19 u ucznia Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie, zgodnie z obowiązującymi procedurami i opinią Powiatowego Inspektora Sanitarnego, zajęcia stacjonarne w jednej z klas zostają zawieszone do dnia 23 października – przekazał w niedzielę wieczorem żabiowolski magistrat.

Jak prezentuje się aktualna sytuacja epidemiczna w naszych powiatach? W powiecie pruszkowskim kwarantanną objętych jest aktualnie 1971 osób. To o 494 więcej niż wczoraj. Potwierdzono 32 kolejne przypadki zakażenia, łącznie od początku to 709 przypadków. Obecnie mamy do czynienia z 249 aktywnymi przypadkami, z czego 233 osoby pozostają w izolacji domowej, zaś 16 jest hospitalizowanych. Dotychczas w powiecie odnotowano 27 przypadków śmiertelnych.

Reklama

Obraz w powiecie grodziskim jest niestety niepełny. Po tym, jak Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Maz. przeszła na pracę zdalną, a jej obowiązki przejął sanepid w Sochaczewie, od kilku dni nie są prezentowane nowe statystyki zachorowań. W związku z faktem, że sytuacja uniemożliwia wydawanie na bieżąco pisemnych zaświadczeń, Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał decyzję zmieniającą tryb powiadamiania o obowiązku odbycia kwarantanny. Zgodnie z nowymi zasadami, informacja może zostać nam przekazana ustnie. Obowiązek poinformowania pracodawcy o konieczności izolacji spoczywa na nas. Następnie pracodawca zgłasza kwarantannę do ZUS, który może zweryfikować informacje w rejestrze kwarantann. Pełna treść decyzji dostępna jest tutaj.

Przypominamy, że w związku z objęciem całego kraju strefą żółtą, obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek w przestrzeniach publicznych. Pełna lista obostrzeń tutaj.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj