reklama
Strona główna Aktualności Akt. Milanówek Kontynuują remont ul. Krakowskiej w Milanówku

Kontynuują remont ul. Krakowskiej w Milanówku

0
remont, przebudowa, piotr remiszewski, oferent, postępowanie, oferta, mwkz, prace drogowe
fot. Piotr Remiszewski/Facebook.com

Po przerwie wymuszonej działaniami konserwatora wykonawca może kontynuować przebudowę ul. Krakowskiej w Milanówku.

Mieszkańcy ul. Krakowskiej od dawna czekali na ten remont. Wyłożona trylinką droga była bowiem w fatalnym stanie. Betonowe płyty były częściowo pozapadane, tworząc liczne dziury i wyboje. Wreszcie wiosną tego roku magistrat rozpoczął inwestycję. W marcu ogłoszono przetarg na przebudowę ulicy.

Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, wykonawca ma za zadanie wykonać asfaltową nakładkę, wykorzystując istniejącą nawierzchnię z trylinki jako podbudowę. – Planowana nakładka nie zmienia trasy istniejącej drogi, mieści się w krawędziach istniejącego pasa drogowego i wykorzystuje istniejącą nawierzchnię dla ułożenia nakładki asfaltowej – czytamy w dokumentacji przetargu.

Do postępowania zgłosiło się czterech oferentów. Najdroższa oferta opiewała na nieco ponad 1,13 mln zł, najtańsza – na 799,5 tys. zł. Miasto planowało przeznaczyć na inwestycję nie więcej niż 750 tys. zł, ostatecznie jednak zapadła decyzja o dołożeniu środków brakujących do najniższej zaproponowanej kwoty. Pod koniec kwietnia podpisano więc umowę z firmą PHU EFEKT z Warszawy. Prace ruszyły i planowo miały zakończyć się w sierpniu. Pod koniec maja jednak roboty trzeba było wstrzymać. Powodem była skarga, która wpłynęła do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Według jednej z mieszkanek wykonawca nie zabezpieczył prawidłowo drzew na placu budowy. Miało to prowadzić do uszkodzenia korzeni objętych ochroną konserwatorską pomników przyrody. Konserwator wszczął postępowanie wyjaśniające; do czasu jego decyzji remont ul. Krakowskiej należało wstrzymać.

Wreszcie w połowie lipca przyszła decyzja: MWKZ nie dopatrzył się uchybień i zezwolił na kontynuację prac drogowych.

– Mam nadzieję, że tym razem inwestycja będzie realizowana bez przeszkód – nie kryje zadowolenia z decyzji konserwatora burmistrz Piotr Remiszewski.

Przymusowy przestój siłą rzeczy spowoduje przesunięcie terminu zakończenia prac. Ul. Krakowska będzie zatem gotowa prawdopodobnie wczesną jesienią.

Czytaj również: Krakowska do remontu

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version