reklama
Strona główna Aktualności Akt. Michałowice Konsultacje społeczne w sprawie uchwały krajobrazowej gminy Michałowice

Konsultacje społeczne w sprawie uchwały krajobrazowej gminy Michałowice

0
gmina Michałowice, Michałowice, konsultacje społeczne, reklamy, banery, uchwała krajobrazowa, porządek przestrzenny, Przegląd Regionalny
Fot. UG Michałowice

16 czerwca rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie uchwały krajobrazowej gminy Michałowice. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje uwagi do 30 czerwca.

Samorząd chce wypracować najlepszej rozwiązania w zakresie estetyki przestrzeni publicznej. W związku z tym gmina rozpoczyna prace nad uchwałą krajobrazową. Wypracowane mechanizmy pozwolą wprowadzić rozwiązania i zasady w zakresie umieszczania reklam, ich rozmiarów i standardów jakościowych oraz elementów małej architektury. – Uchwała krajobrazowa będzie obowiązywać wszystkich – właścicieli prywatnych i publicznych wszystkich gruntów oraz wszystkich działalności. Musi być podjęta dla całej gminy, ale może mieć różne zapisy dla różnych obszarów – informuje Urząd Gminy Michałowice.

Czytaj także: Dni sportu w gminie Michałowice

Temat uchwały krajobrazowej najpierw zostanie poddany konsultacjom. Ich start zaplanowano 16 czerwca o godz. 17.00 w sali multimedialnej urzędu w Regułach. Każdy będzie mógł zabrać głos w swoje i wnieść swoje uwagi. Od 16 do 30 czerwca na urzędowej stronie będzie dostępny formularz konsultacyjny. Wersja papierowa do pobrania w urzędzie.

Wśród proponowanych rozwiązań znajdują się m.in. obowiązek umieszczania na jednej konstrukcji szyldów różnych działalności działających na jednej nieruchomości, ograniczenie szyldów jednej działalności do 3 na budynku, 3 wolnostojących i 2 na ogrodzeniu czy zakaz banerów na ogrodzeniach, budynkach i między drzewami. Z projektem uchwały można zapoznać się na stronie:  TUTAJ

Czytaj także: Posprzątać krajobraz w Grodzisku

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version