Konkurs na wycieczkę po metropolii

0
286
Reklama

W konkursie organizowanym przez miasto stołeczne Warszawa do wygrania są między innymi aparaty fotograficzne, czytniki e-booków i słuchawki bezprzewodowe. Dla szkół, których uczniowie nadeślą najwięcej prac, przygotowano ogromne tablice magnetyczne z mapą Europy.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct prowadzony przez Urząd m.st. Warszawa organizuje specjalny konkurs dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych o nazwie „Wycieczka ekologiczna po zielonej metropolii warszawskiej”. Celem jest ukazanie pięknych miejsc z terenów znajdujących się niedaleko stolicy.

– Spędzasz wakacje w ciekawym miejscu niedaleko Warszawy? Mieszkasz w podwarszawskiej gminie, która może poszczycić się wieloma pięknymi zakątkami? Lubisz planować wyjazdy rodzinne, a do tego rysowanie sprawia Ci przyjemność? Podziel się z nami swoim pomysłem na jednodniowy wypad poza miasto i stwórz kartkę z przewodnika! – czytamy na stronie internetowej stołecznego urzędu.

Konkurs polega na zaprojektowaniu na kartce formatu A4 planu jednodniowej wycieczki po wartych obejrzenia miejscach metropolii warszawskiej. Należy w zachęcający sposób przedstawić wszystkie atrakcje, które znajdują się w okolicy – lokalną przyrodę, krajobrazy czy rekreacyjne tereny sportowe. Praca powinna zawierać: nazwę miejsca, rysunki lub samodzielnie wykonane fotografie ilustrujące dane miejsce, opis wycieczki i miejsc wartych odwiedzenia. Ewentualnie można również załączyć mapę.

Wyjątkowe nagrody

– Pamiętaj, że odwiedzając jakieś miejsce, należy pozostawić je w takim samym stanie, w jakim się je zastało. Dlatego podczas planowania wycieczki uwzględnij jak zadbać o środowisko podczas podróży – dodają organizatorzy zabawy.

Reklama

Warto się postarać – dla zwycięzców przygotowano wyjątkowe nagrody. Wygrać można między innymi: aparaty fotograficzne Fujifilm Instax, czytniki e-booków Kindle i słuchawki bezprzewodowe JBL. Dodatkowo szkoły, których uczniowie nadeślą największą liczbę prac, otrzymają ogromne (140×100 cm) tablice magnetyczne z mapą Europy.

Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (w tym całego powiatu pruszkowskiego i 4 gmin powiatu grodziskiego: Grodzisk Maz. Jaktorów, Milanówek i Podkowa Leśna). Prace zostaną ocenione w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas 0-3, uczniowie klas 4-8, uczniowie szkół ponadpodstawowych. Prace w formacie PDF lub JPG oraz formularz zgłoszeniowy trzeba przesłać pocztą elektroniczną na adres mailowy: z tytułem wiadomości „Wycieczka ekologiczna po zielonej metropolii warszawskiej”. Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB.

Zgłoszenia można nadsyłać do 23 października, a wyniki zostaną ogłoszone tydzień później.

Czytaj również: Chcą zachowania integralności Mazowsza

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj