Komunikacja w okresie Wszystkich Świętych

0
331
Reklama

Zmiany w komunikacji w związku z okresem Wszystkich Świętych. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił linie cmentarne, część autobus będzie kursowała według specjalnego rozkładu jazdy.

W związku z pandemią koronawirusa pojawiły się apele, aby zacząć odwiedzać groby bliskich wcześniej. Co roku 1 listopada na cmentarzach pojawiają się duży grupy ludzi. W obecnej sytuacji stanowi to ogromne zagrożenie dla zdrowia. Niektórzy mają groby bliskich w różnych częściach Polski i będą się przemieszczać. W takiej sytuacji warto rozłożyć swoje plany na kilka dni.

Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził zmiany w komunikacji miejskiej, aby podróżujący mogli łatwiej dotrzeć na cmentarze. W dniach 24-30 października oraz 2 listopada można korzystać z linii cmentarnych. Część autobusów będzie funkcjonowała na podstawie specjalnego rozkładu jazdy.

Więcej kursów będzie również w dniach 31 października – 1 listopada. Do Cmentarza Południowego dojedziemy linią C47, która będzie kursować z P+R Al. Krakowska. 31 października tramwaje, autobusy, metro kursują według sobotniego rozkładu jazdy. Podobnie 1 listopada, jednak z tą różnicą, że linie L będą funkcjonowały zgodnie ze świątecznym rozkładem.

Z wszystkimi zmianami w komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych można zapoznać się tu.

Reklama

Czytaj również: Nowe zasady na pływalni

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj