Kolejny sprzęt dla szpitala

0
277
Reklama

Szpital Zachodni otrzymał ponad 6 mln zł dofinansowania na zakup dodatkowego wyposażenia. Środki pochodzą z Unii Europejskiej. Zakupy już ruszyły.

Pozyskane przez samorząd województwa środki unijne pozwalają doposażyć placówki medyczne już od początku pandemii. Dofinansowanie trafiło już do blisko 70 szpitali w całym kraju. Na liście beneficjentów jest również Szpital Zachodni. Dzięki dotacji udało się już zakupić m.in. 9 kardiomonitorów, ultrasonograf, aparaty do hemodializy czy mobilne urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń. Na liście planowanych zakupów znajduje się jeszcze tomograf, system przyzywowy dla oddziału zakaźnego, defibrylatory i inne sprzęty niezbędne w bieżącym funkcjonowaniu szpitala. Zakupy to nie wszystko – część środków zostanie przeznaczona na rozbudowę oddziału „covidowego”. Powstaną dwie nowe izolatki i cztery łazienki. W planach jest również utworzenie sali wybudzeń przy zakładzie diagnostyki endoskopowej, wydzielone zostaną również pomieszczenia dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Samorząd Mazowsza przekazał już łącznie blisko ćwierć miliarda złotych na doposażenie placówek medycznych w pandemii. –  Sytuacja zmienia się dynamicznie. Coraz częściej dochodzą do nas sygnały o problemach z tlenem czy odczynnikami. Reagujemy na bieżąco. Uruchamiamy kolejne środki. Niestety czas jest trudny, dostępność sprzętu coraz mniejsza, za to coraz więcej chorych potrzebuje pomocy medycznej – twierdzi radny województwa mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski.

Sytuacja rzeczywiście jest wyjątkowo trudna. W chwili zamykania tego wydania Przeglądu Regionalnego, w kraju zajętych było 63% wszystkich łóżek „covidowych” i aż 75% respiratorów.

Czytaj także: Mandaty na strajku kobiet

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj