Kolejny punkt na elektrośmieci

0
617
Reklama

Mieszkańcy Pruszkowa będą mogli korzystać z kolejnego Miejskiego Punktu Elektroodpadów. Władze miasta postanowiły zlokalizować go przy parkingu P+R, obok stacji rowerowej.

Elektrośmieci niejednokrotnie sprawiają nam problem. Nie wiemy, gdzie możemy je wyrzucić, aby nie stanowiły zagrożenia dla środowiska. Trzeba przypominać, że nie można ich łączyć ze zwykłymi śmieciami. Elektroodpady zawierają wiele szkodliwych i trujących substancji, dlatego też należy postępować z nimi odpowiednio. Ratunkiem są liczne zbiórki elektroodpadów bądź niewielkie pojemniki na zużyte baterie w urzędach czy budynkach użyteczności publicznej.

Władze Pruszkowa znalazły inną metodę na utylizację elektrośmieci. Z pewnością jest to rozwiązanie wygodne dla mieszkańców. W mieście zaplanowano utworzenie drugiego Miejskiego Punktu Elektroodpadów, który pojawi się po drugiej stronie torów kolejowych, przy parkingu P+R, od ul. Waryńskiego. Bez problemu będzie można tam wrzucić zużyte baterie, czujniki, urządzenia pomiarowe, telefony, płyty CD czy też drobny sprzęt gospodarstwa domowego.

To kolejny punkt elektroodpadów w Pruszkowie. Pierwszy pojawił się kilka tygodni temu przy wjeździe na parking urzędu miasta przy ul. Kraszewskiego. Jeśli więc masz w domu elektrośmieci, skorzystaj z miejskiego punktu i zadbaj o środowisko.

Reklama

 

Reklama