Kolejny etap modernizacji Elektrociepłowni Pruszków

0
49
Reklama

Kolejny etap modernizacji Elektrociepłowni Pruszków obejmie budowę maszynowni silników gazowych. Koszt inwestycji wynosi ponad 98 milionów złotych.

Przedsięwzięcie jest ważnym krokiem w kierunku niskoemisyjnych źródeł paliw. PGNiG Termika podpisała umowę na budowę maszynowni silników gazowych. Zadannie obejmie również wykonanie instalacji urządzeń pomocniczych i powiązanie do infrastruktury zakładu. Koszt zadania wynosi 98,5 miliona złotych netto. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to czwarty kwartał 2023 roku.

Z ekologicznego punktu widzenia to istotne działanie. Maszynownia zyska silniki gazowe o mocy elektrycznej 12MW i cieplnej 12MW. Zastąpią one część obecnie eksploatowanych w elektrociepłowni źródeł opartych na węglu.

– Elektrociepłownia Pruszków to ważny punkt na mapie aglomeracji warszawskiej. Wytwarzane w niej ciepło dociera do ok. 60% mieszkańców Pruszkowa, Piastowa i Michałowic. Naszym celem jest zadbanie o to, aby produkcja tego ciepła odbywała się w sposób jak najbardziej przyjazny środowisku, a sam zakład nie popadł w stagnację i został dostosowany do obowiązujących w kraju wymagań środowiskowych – powiedział Jarosław Maślany, Wiceprezes ds. operacyjnych PGNiG TERMIKA.

Inwestycja jest ważnym krokiem w trosce o środowisko, ale to pewien etap. W Elektrociepłowni Pruszków planowane są kolejne działania w zakresie zastępowania dotychczasowych instalacji wytwórczych nowymi źródłami. Dzięki temu ograniczony zostanie wpływ zakładu na środowisko.

Reklama

Czytaj również: Dworzec do modernizacji

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj