Kolejne ułatwienia na S8

0
551
Reklama

Zgodnie z zapewnieniami wykonawcy robót na S8, do końca listopada ma zostać udostępniony główny szlak na odcinku od Siestrzeni do Paszkowa. Udrożniony miał być również węzeł Młochów w ciągu ulic Kasztanowej i Południowej.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy obecne tempo prac umożliwi dotrzymanie obietnicy wykonawcy robót. Na trasie głównej wykonano już bariery energochłonne, zainstalowano oznakowanie trasy. Latarnie oświetleniowe są już zamontowane, ale podczas naszego przejazdu jeszcze nie działały. Pozostały jeszcze elementy do uprzątnięcia, co nie powinno zająć zbyt wiele czasu.

Przejezdność pod wiaduktem na węźle Młochów stoi pod znakiem zapytania. Wygląda na to, że jest tu jeszcze wiele do zrobienia. Wprawdzie rondo pokryte jest już nakładką asfaltową, ale odcinki ulic od ronda do ringów po obu stronach są jeszcze dalekie od ukończenia, zwłaszcza na ulicy Południowej. Na możliwość przejazdu w tym miejscu przyjdzie nam chyba jeszcze trochę poczekać.

O działającym oświetleniu na wiadukcie w Nadarzynie już pisaliśmy. Cieszy fakt, że również na wiadukcie w Urzucie są już instalowane latarnie, więc i ten zapewne niedługo będzie oświetlony. Oświetlenie to jest ważne nie tylko dla pojazdów przejeżdżających wiaduktem, ale również dla wjeżdżających z ulicy Promyka w serwisówkę w kierunku Sietrzeni.

Reklama

Sytuacja mieszkańców ulega systematycznej poprawie, ale zakończenie prac wymaga jeszcze trochę czasu, musimy więc uzbroić się w cierpliwość.

Reklama