Kolejna świetlica otwarta

0
320

6 kwietnia otwarta została świetlica wiejska w Zabłotni. To kolejny obiekt który będzie służył integracji wiejskiej społeczności.

Budynek świetlicy nie jest wprawdzie duży, ale jest funkcjonalny, ładny i z pewnością dobrze dopasowany do potrzeb małej społeczności Zabłotni. W uroczystości otwarcia i odcięcia baloników (to zamiast tradycyjnego przecinania wstęgi) wzięli udział przedstawiciele władz gminy i powiatu, sołtys Zabłotni Danuta Dubielecka i oczywiście mieszkańcy, dla których ta świetlica została wybudowana.

– Witam wszystkich państwa, witam również gości z SGGW, którzy u nas będą zbierać materiał do opracowania na temat wpływu świetlic wiejskich na integrację społeczeństwa. Panowie wierzą, i my wierzymy, że tego typu obiekty bardzo dobrze wpływają na jednoczenie społeczności lokalnej. Świetlice te stanowią  miejsce, które połączy mieszkańców, będzie gdzie spędzić czas, dzieciaki będą miały kontakt ze sztuką i nauką. Wybudowanie świetlicy to prosta sprawa. Natomiast przygotowanie dobrej oferty dla mieszkańców, to jest wielka sprawa – powiedział burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Po oficjalnej części dzieci i młodzież biorące udział w świetlicowych zajęciach wystąpiły z przygotowanym programem artystycznym, a burmistrz otrzymał od dzieci kwiaty w podziękowaniu za nowe miejsce.

Po występach był jeszcze czas na słodkie pyszności i zabawy animacyjne dla najmłodszych.

Nowa świetlica powstała w miejscu starej, która została rozebrana. Budynek ma blisko 100 m2 powierzchni i jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Pojawiła się także nowa infrastruktura obiektu, nasadzenia, chodniki, mały parking i oświetlenie.