Kolejna faza modernizacji zbiornika w Komorowie

0
138
Reklama

Kolejna faza modernizacji zbiornika wodnego w Komorowie Wsi. Modernizacja zalewu powinna zakończyć się w październiku.

Działania związane z remontem zbiornika wodnego przy ul. Głównej podjęto w ubiegłym roku. Modernizacja była konieczna. – Po 25 latach eksploatacji zbiornik utracił szczelność – rozrastające się korzenie otaczających go drzew utworzyły w skarpach brzegowych korytarze, przez które woda przecieka przez wały – informowała wówczas wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka.

Jesienią ubiegłego roku przeprowadzono badanie osadów dennych, usunięto drzewa, które rozszczelniały skarpy, odmulono również sam zalew. Wiosną przyszedł czas na kolejne prace. Teren ogrodzono, przygotowano zaplecze placu budowy i roboty ruszyły. Co istotne, są one prowadzone pod nadzorem przyrodniczym w związku z troską o płazy i drzewa.

II etap działań przy modernizacji zbiornika nabiera tempa. – Stopniowo wydobywany, hałdowany i wywożony jest namuł z dna czaszy zbiornika. Do tej pory usunięto ok. 3000 m3 gruntów, co stanowi ok 15% całości – informuje Urząd Gminy Michałowice. Warto również dodać, że rozebrana została budowla upustowa. Rozpoczęły się działania związane z wykonaniem nowej. Z kolei w dnie zbiornika zabijana jest tymczasowa ścianka szczelna do przepuszczania wód Utraty i szybszego odwodnienia osadów dennych.

W połowie października prace powinny zostać zakończone. Gmina planuje zagospodarować teren wokół zbiornika. Z pewnością pobyt nad zalewem będzie dobrą formą wytchnienia, relaksu i wyciszenia.

Reklama

Czytaj także: Dni Sportu w gminie Michałowice z atrakcjami

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj