Koleje sprawdzą hałas

0
80

Spółka PKP PLK planuje przeprowadzenie analiz natężenia hałasu wzdłuż zmodernizowanej niedawno linii kolejowej Warszawa – Grodzisk.

Choć remont linii 447 zakończył się już dawno, do wykonania pozostaje jeszcze jedno zadanie związane z inwestycją. Chodzi o tzw. analizę porealizacyjną w zakresie oddziaływania akustycznego. Mówiąc prościej: spółka sprawdzi, czy dobowe natężenie hałasu generowanego przez kolej nie przekracza dozwolonych norm.

Badania będą prowadzone w przynajmniej 20 punktach, wynikających z postanowień zawartych w decyzji środowiskowej dla inwestycji. Ponadto na liście znalazły się trzy lokalizacje, w których mieszkańcy skarżą się na nadmierny hałas. To ul. Traktorzystów w Ursusie, rejon ulic Wiśniowej, Czereśniowej, Pigwowej i Gruszkowej w Brwinowie oraz ul. Ruczaj w Grodzisku. Dodatkowo cztery punkty pomiarowe ma zaproponować sam wykonawca badań. Analiza będzie polegać na przeprowadzeniu stałego, 24-godzinnego pomiaru. Punkty pomiarowe mają być położone maksymalnie 25 metrów od torów, na wysokości 4 metrów. Ponadto w ramach badania zmierzone zostaną również inne czynniki, takie jak natężenie ruchu pociągów czy ich prędkość. Pomiary pozwolą poznać poziom hałasu, na który narażone są osoby zamieszkujące w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej. Badania mają być prowadzone w dni robocze.

Pomiary mają zostać przeprowadzone w wakacje, a ich wyniki powinniśmy poznać we wrześniu. Spółka PKP PLK ogłosiła właśnie przetarg na realizację badań.

Czytaj także: PSZOK dla mieszkańców gminy Brwinów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj