reklama
Strona główna Sport Kolarze ruszyli do boju

Kolarze ruszyli do boju

0
Fot. Maciej Bochnowski

Do 3 marca w Pruszkowie będzie trwała rywalizacja w mistrzostwach świata w kolarstwie torowym.

Pięć dni sportowych emocji na torze przy ul. Andrzeja 1. Najlepsi kolarze torowi będą walczyli o medale mistrzostw świata. 27 lutego rywalizację otworzą kwalifikacje w drużynowych wyścigach na dochodzenie kobiet i mężczyzn. Już pierwszego dnia zmagań poznamy najlepszych w konkurencji scratch kobiet na 10 km oraz sprincie drużynowym kobiet i mężczyzn. W kolejnych dniach pruszkowski welodrom będzie rozgrzany niemalże do czerwoności. 28 lutego i 1 marca zmagania rozpoczną się po południu – odpowiednio o 14.30 i 15.00. 2 i 3 marca kolarze zaczną rywalizację w samo południe.

Rok temu w Apeldoorn tytuł mistrza świata w omnium wywalczył Szymon Sajnok. Dotychczas Polacy w czempionacie zdobyli 23 medale, w tym 9 złotych. Po dobrych występach w zawodach Pucharu Świata można liczyć, że poprawią ten dorobek.

Kadra Polski na mistrzostwa świata w Pruszkowie: Julita Jagodzińska, Marlena Karwacka, Urszula Łoś, Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Marta Jaskulska, Nikol Płosaj, Mateusz Lipa, Krzysztof Maksel, Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki, Maciej Bielecki, Mateusz Miłek, Patryk Rajkowski, Alan Banaszek, Adrian Kaiser, Szymon Krawczyk, Filip Prokopyszyn, Wojciech Pszczolarski, Bartosz Rudyk, Adrian Tekliński, Daniel Staniszewski, Szymon Sajnok.

Rok temu zmagania w czempionacie zdominowali Holendrzy, zapisując na swoim koncie 12 medali. Po sześć zdobyli Niemcy, Brytyjczycy i Australijczycy.

Exit mobile version