Kładka nad torami PKP została otwarta

0
66
Reklama

30 września oddano do użytku kładkę nad torami PKP łącząca ul. 3 Maja z ul. Majową w Pruszkowie. Uroczystego otwarcia inwestycji dokonał prezydent Paweł Makuch wraz z zastępcami – Beatą Czyżewską i Konradem Sipierą.

Rok temu rozpoczęły się działania związane z modernizacją obiektu, którego stan od dawna był daleki od ideału. Obraz ten uległ zmianie. Dotychczasowa kładka została zdemontowana, a w jej miejsce pojawiła się nowa konstrukcja. Wzmocniono stopy fundamentowe, zamontowano nowe podpory, schody i konstrukcję nośną. Kładka zyskała nowe oświetlenie, bariery przeciwporażeniowe oraz kanalizację deszczową. Kluczową rolę odgrywają szyby windowe zainstalowane z myślą o osobach niepełnosprawnych po obu stronach torów PKP.

Oprócz typowo użytkowych funkcji, kładka kryje w sobie swojego rodzaju atrakcję dla jej użytkowników. W windach zamontowano zdjęcia starego Pruszkowa. – W tym krótkim okresie podróży będziemy mogli przenieść się do dawnego Pruszkowa – mówił podczas uroczystego otwarcia Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Inwestycja z pewnością rozwiąże problemy wielu mieszkańców Pruszkowa – pieszych, rowerzystów oraz osób niepełnosprawnych, którzy teraz w bezpieczny sposób będą mogli przeprawiać się z jednej strony torów na drugą. Obiekt jest w pełni monitorowany.

Koszt inwestycji związanej z przebudową kładki wyniósł ponad 2,8 miliona złotych.

Reklama

Czytaj również: Grodziski park zyska patronkę

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj