Kiedy koniec ze zmianą czasu?

0
76
Reklama

Zmiana czasu nastąpi za kilka tygodni, ale coraz częściej pojawia się postulat jej likwidacji. Kroki w tym kierunku podjęła sama Unia Europejska.

Posłowie PSL proponują likwidację czasu zimowego. W piątek został złożony projekt ustawy w Sejmie, który zakłada wprowadzenie czasu letniego środkowoeuropejskiego, jako czasu urzędowego w Polsce.

– Stosowny projekt ustawy leży już w Sejmie. Będę zabiegał, by pani marszałek wprowadziła go pod obrady w pierwszym dniu posiedzenia, czyli w środę – mówił w rozmowie z Radiem ZET poseł PSL Marek Sawicki.

Jak wyjaśnia poseł PSL, ciągłe zmienianie czasu jest bez sensu. Każdego roku, w ostatnią niedzielę marca, a także w ostatnią niedzielę października następuje konieczność przestawienia wskazówek zegara. Działanie to nie znajduje obecnie ani uzasadnienia, ani ekonomicznego.

Ludowcy przekonują, że zmiana czasu prowadzi do rozregulowania zegara biologicznego, wpływa niekorzystnie na samopoczucie, co objawia się kłopotami ze snem i problemami z koncentracją. ich zdaniem przestawianie zegarków nie sprzyja też oszczędzaniu energii elektrycznej.

Reklama

Czytaj również: Co dalej ze strajkiem ratowników medycznych?

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj