reklama

Kępińska z dotacją

0
Gmina Brwinów otrzymała dotację samorządu województwa na rozbudowę ważnej dla mieszkańców ulicy Kępińskiej.
fot. Urząd Gminy Brwinów

Gmina Brwinów otrzymała dotację samorządu województwa na remont ważnej dla mieszkańców drogi. Ulica Kępińska ma przejść gruntowną rozbudowę.

O planach rozbudowy ul. Kępińskiej mówi się od dawna. Spinająca ul. Wilsona z DW 719 droga gminna jest bowiem jedną z ważniejszych ulic w tym rejonie. Teraz udało się wykonać kolejny krok w stronę jej remontu.

Brwinowski magistrat poinformował niedawno o dofinansowaniu inwestycji. Marszałek województwa wsparł zadanie kwotą blisko 1,64 mln zł. Na ostatniej sesji Rady Gminy burmistrz Arkadiusz Kosiński podpisał umowę z marszałkiem Adamem Struzikiem. – Wsparcie, które otrzymaliśmy na rozbudowę ulicy Kępińskiej, jest kolejnym przykładem pomocniczości samorządu województwa mazowieckiego w stosunku do gmin. Dzięki tej dobrej współpracy możemy realizować inwestycje, które w znaczący sposób poprawiają jakość życia mieszkańców – mówił Kosiński.

Planowana rozbudowa obejmie liczący 710 metrów odcinek ulicy. Inwestycja zakłada m.in. wykonanie dwóch wyniesionych skrzyżowań, w tym z ul. Orzeszkowej oraz Kraszewskiego, wykonanie prawostronnego chodnika o szerokości min. 2,10 m, dojść do posesji, zjazdów z kostki betonowej oraz oznakowania pionowego i poziomego w tym przejść dla pierwszych. Zaplanowano również wykonanie sieci kanalizacji deszczowej oraz przebudowę sieci telekomunikacyjnej.

To jednak nie koniec remontowych planów w tej okolicy. Burmistrz Brwinowa zapowiada również przebudowę skrzyżowania ul. Kępińskiej z drogą wojewódzką. – To jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w regionie, gdzie często dochodzi do kolizji i wypadków – tłumaczy Kosiński. Planowana przebudowa ma być wspólną inwestycją samorządów gminy i województwa, a szczegóły powinniśmy poznać już wkrótce.

Czytaj również: Umowa na bibliotekę podpisana

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version