Kępińska z dotacją

0
328
Reklama

Gmina Brwinów otrzymała dotację samorządu województwa na remont ważnej dla mieszkańców drogi. Ulica Kępińska ma przejść gruntowną rozbudowę.

O planach rozbudowy ul. Kępińskiej mówi się od dawna. Spinająca ul. Wilsona z DW 719 droga gminna jest bowiem jedną z ważniejszych ulic w tym rejonie. Teraz udało się wykonać kolejny krok w stronę jej remontu.

Brwinowski magistrat poinformował niedawno o dofinansowaniu inwestycji. Marszałek województwa wsparł zadanie kwotą blisko 1,64 mln zł. Na ostatniej sesji Rady Gminy burmistrz Arkadiusz Kosiński podpisał umowę z marszałkiem Adamem Struzikiem. – Wsparcie, które otrzymaliśmy na rozbudowę ulicy Kępińskiej, jest kolejnym przykładem pomocniczości samorządu województwa mazowieckiego w stosunku do gmin. Dzięki tej dobrej współpracy możemy realizować inwestycje, które w znaczący sposób poprawiają jakość życia mieszkańców – mówił Kosiński.

Planowana rozbudowa obejmie liczący 710 metrów odcinek ulicy. Inwestycja zakłada m.in. wykonanie dwóch wyniesionych skrzyżowań, w tym z ul. Orzeszkowej oraz Kraszewskiego, wykonanie prawostronnego chodnika o szerokości min. 2,10 m, dojść do posesji, zjazdów z kostki betonowej oraz oznakowania pionowego i poziomego w tym przejść dla pierwszych. Zaplanowano również wykonanie sieci kanalizacji deszczowej oraz przebudowę sieci telekomunikacyjnej.

To jednak nie koniec remontowych planów w tej okolicy. Burmistrz Brwinowa zapowiada również przebudowę skrzyżowania ul. Kępińskiej z drogą wojewódzką. – To jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w regionie, gdzie często dochodzi do kolizji i wypadków – tłumaczy Kosiński. Planowana przebudowa ma być wspólną inwestycją samorządów gminy i województwa, a szczegóły powinniśmy poznać już wkrótce.

Reklama

Czytaj również: Umowa na bibliotekę podpisana

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj