Kartka z kalendarza – 25 września

0
51
Reklama

W kalendarzu wydarzeń na terenie gminy Brwinów nie brakuje ciekawych propozycji. Są wśród nich m.in. spotkanie autorskie dla miłośników jeździectwa, turniej tenisowy oraz Brwinowska Masa Krytyczna – impreza rowerowa na zakończenie.

„Wielki koniuszy polskiego filmu” Piotra Dzięciołowskiego to książka przedstawiająca postać Tomasza Biernawskiego, który nie jest znany szerokiej publiczności, ale efekty jego pracy podziwiają miliony widzów. Biernawski jest nie tylko konsultantem scen jeździeckich, specjalistą od filmowych koni, kostiumów i militariów, ale występował też na planie filmowym jako scenograf, aktor i statysta. Pracował z wybitnymi reżyserami, m.in. Jerzym Hoffmanem, Jerzym Kawalerowiczem, Stevenem Spielbergiem i Andrzejem Żuławskim. Spotkanie z autorem książki i jej bohaterem odbędzie się w sobotę 25 września w dworku Zagroda o godz. 12.

Dwie godziny później rozpocznie się turniej tenisowy o puchar Burmistrza Gminy Brwinów, który będzie rozgrywany na kortach przy ul. Żwirowej w Brwinowie. Do udziału zaproszone są tym razem grające pary zawodników, które będą rywalizować w kategoriach debel damski i męski.

Reklama

Dzień zakończy wrześniowa Brwinowska Masa Krytyczna, tradycyjna jesienna impreza przypominająca o konieczności odpowiedniego oświetlenia roweru i używania kamizelek odblaskowych, zwłaszcza w czasie, gdy coraz szybciej zapada zmierzch. Wspólny przejazd rowerzystów będzie prowadził tym razem z Brwinowa do Parzniewa, a stamtąd – po okrążeniu osiedli ulicami Działkową i Wolności i Solidarności – z powrotem do Brwinowa. Trasa liczy 14 km. Zbiórka uczestników na Rynku o godz. 18.

Czytaj również: Debata o edukacji pełna ciekawostek

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj