Karta seniora w Michałowicach

0
511
Reklama

Gmina Michałowice przystąpiła do programu Ogólnopolska Karta Seniora. Dzięki temu osoby starsze będą mogły skorzystać z wielu zniżek.

Z myślą o seniorach powstaje wiele inicjatyw, które pozwalają uatrakcyjnić im jesień życia. Jednym z takich działań jest Ogólnopolska Karta Seniora. Program ten jest prowadzony przez Stowarzyszenie MANKO z Krakowa, wydające również czasopismo Głos Seniora i organizujące wiele akcji, a dołączyć postanowiła do niego gmina Michałowice. Dzięki karcie osoby starsze mogą korzystać ze zniżek w ponad 1400 punktach na terenie całej Polski. Są to m.in. sanatoria i uzdrowiska, punkty urody czy też lokale gastronomiczne.

Ważną rolę w dotarciu do seniorów z ofertą karty stanowią samorządy. Coraz więcej gmin przystępuje do programu. Teraz mieszkańcy Michałowic mogą bezpłatnie wyrobić kartę seniora. Warunkiem jest ukończenie 60. roku życia. Formularz zgłoszeniowy można pobrać w Internecie: https://www.michalowice.pl/files/redaktorzy/promocja/870260170/lib/Formularz-głos-seniora-z-inf.pdf.

Punkt odbioru karty seniora mieści się w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy Alei Powstańców Warszawy 1 w Michałowicach na parterze w pokoju nr 7. W poniedziałek czynny jest w godzinach 9.00-17.00, zaś od wtorku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Reklama

Przypominamy również, że mieszkańcy gminy Michałowice mogą wyrobić także kartę mieszkańca. Wniosek należy złożyć w urzędzie gminy w Regułach. W grudniu do programu przystąpił nowy partner – sklep Spiżarnia Franka z Nowej Wsi.

Reklama